Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 09-04-10, 23:42
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

θα σου ελεγα εχεις πμ....αλλα οι πληροφοριες ειναιχρησιμες και για αλλους που διαβαζουν...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gemen Εμφάνιση μηνυμάτων
pano ποσες μερες κανει εαν πουμε οτι πρωι πρωι εσυ τις βαζεις στο κουριερ? κανει 1 μερα...π.χ. τις στελνω δευτερα τις παιρνεις τριτη. εγω ειμαι απο ν.κιλκις.λες να ερθουν ιδια μερα? οχι...αυτο μονο με κτελ αλλα δεν υπαρχει αλεξ-πολη κιλκις...οποτε κουριερ.σκεφτομαι απο δευτερα μιας και το σαββατοκυριακο θα εχω συνεχεια δουλεια(μονταζ)και δεν θα προλαβω.εαν σε παρω απο βδομαδα (δευτερα) ολα καλα? οποτε μου πεις. θα ερθουν λες ιδια μερα?και θελω να μου πεις εσυ αφου ξερεις τα παντα απο αυτες πως δε ξερω τα παντα...ξερω καποια βασικα...
1:κανω προσαρμογη (τροπος χωρις να κανω ζημια ) οπως με τα ψαρια αλλα πολυ πιο αργα με μικροτερες ποσοτητες νερου...να σου βγει καμια ωρα ειναι το ιδανικο.
2:τι τρωνε , τι μπορω να δωσω?μαρκα(συσκευασιας)εταιριας η και απο ετοιμες εμποριου τροφες αλλα και εαν κατι απο μενα που μπορω να κανω. τρωνε οτι τρωγεται. για καλυτερα διαλεξε μια τροφη για γαριδες απο αυτες του εμποριου και κοιτα και στο υπομνημα του αλεξ πως να κανεις μονος σου μια εξαιρετικη τροφη.
3:θελουν κατι ιδιαιτερο?κατι που θα πρεπει να προσεχω και σε αυτες?αν δε τις τρωνε οι συγκατοικοι...θα θριαμβευσουν με καθαρο νερο και καλη τροφη. τιποτα αλλο.
4:θα σου κανω παραγελια οσες εσυ πιστεβεις οτι ζουνε ανετα με τα υπολοιπα ψαρια που εχω μεσα και στο χωρο του ενυδρειου.οκ?

προσθετες πληροφοριες - λεπτομερειες:
να αναφερω οτι εχω ενυδρειο cayman 80 με 2 τ5 λαμπες 22w η καθε μια η μια ειναι σαν ροζ? η αλλη η ασπρη του ενυδρειου ειναι οπως το αγορασα εχω 26 βαθμους θερμοκρασια με ψαρια μεσα εω2 4 μηνων εως τωρα guppy - platy - ξιφοφορακια - 3 σαλιγκαρακια (πιστια)απο τα φυτα ειχα ανοιξη και θεμα και ενοειτε οτι τα κρατησα στο ενυδρειο και συνθικες νερου αμωνια μηδεν - NO2=0 NO3 = παει για μηδεν αρχισα να βαζω φυτα και PH=8 - GH=15 KH=12 αυτα με μετρισεις tetra test μπουκαλακια.πληρω τους ορους των συγκεκριμενων γαριδων ετσι.και βυθο στρωμενο πανω απο 6 μηνες με 1-3mm χαλαζια prolit απο την provet.εξωτερικο φιλτρο eheim 2236 tem:2 και αεραντλια λιγο να βγαζη αερα μεσα στο ενυδρειο.πιστεβω να μην ξεχασα κατι και κανω κατι λαθος.για πεσμου?
μια χαρα και οι μετρησεις σου. να ξερεις οτι τα ψαρια σου θα τρωνε τις μικρες γαριδες οποτε καλο ειναι να εχεις φουλ φυτεμενο ενυδρειο ωστε να κρυβονται και να επιβιωνουν καποια μωρα για να εχεις αυξηση του πληθυσμου.
διαφορετικα ξεχωριστο ενυδρειο ωστε να τις κανεις πολλες και μετα να τις βαλεις...ειτε να ξεκινησεις με μια μεγαλη αποικια εξαρχης.
το ενυδρειο σου σηκωνει πολλεεεεεεες!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01823 seconds with 11 queries