Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 15-04-09, 02:15
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Η moss που δειχνεις ειναι σε emersed μορφη και εγω τουλαχιστον δεν μπορω να την αναγνωρισω..παντως δειχνει μεγαλοσωμη οποτε θα εικασω οτι ειναι java moss.
Η petit και η parva ειναι πολυ κοντες σαν γρασιδι και δεν θα καλυψουν τιποτα. Εγω σου προτεινα φτερες δεμενες στη βαση του ξυλου και οσο πιο πισω γινεται. Ετσι δεν θα κρυψουν τα ξυλα αλλα αντιθετα θα πλεξουν μαζι με τις ριζες.
Η V.nana αν δεν σου αρεσει μην την βαζεις αν και νομιζω οτι θα πηγαινε πολυ. Το Aponogeton παντως γινεται μεγαλυτερο. Μπορεις αν βρεις να βαλεις Eleocharis acicularis για φοντο.
Java fern narrow & needleleaves δυσκολο να βρεις εδω...παραγγελια απο ιντερνετ ισως..την windelow την βρισκεις σχετικα ευκολα.
Τα Eriocaulon ,Τonina κλπ εκτος του οτι δεν βρισκονται ειναι και απο τα πλεον δυσκολοτερα φυτα και θελουν μεγαλη εμπειρια και ειδικες συνθηκες για να τολμησει κανεις να τα συντηρησει.Αν κατι δεν τους αρεσει, λιωνουν εν μια νυκτι !
Pogostemon helferi θα βρεις ειτε απο μαγαζι, ειτε απο κλαδεματα που χαριζονται κατα καιρους.
Το Ranunculus ουτε το ξερω ουτε το ειχα, ουτε και το εχω δει πουθενα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01371 seconds with 11 queries