Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 03-08-12, 16:12
Griegos Locos Ο χρήστης Griegos Locos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-08-2012
Περιοχή: russia
Μηνύματα: 27
Thumbs up Συγχαριτηρια

Κατ αρχήν Συγχαριτηρια για το ενυδρείο σας!!! Είναι υπέροχο!!! και τα Endler σας είναι πανέμορφα & γεμάτα ζωή!!! Έτσι ακριβώς θα ήθελα να φτιάξω και εγώ το ενυδρείο μου!! Και μαλιστα θα σας φανεί αστείο έχω διαβάσει αρκετά για τις red chary και τα σαλιγκαράκια και σκεφτόμουν και εγώ το ίδιο! Είναι οι καλύτεροι καθαριστές!! Έχω ένα ενυδρείο 54 λίτρων ,φίλτρο Eheim (αλλά είναι λίγο παλιό λέω να αγοράσω ένα καινούργιο) θερμοστάτη(τον όποιο δεν χρησιμοποιώ),αεραντλεία κλπ κλπ. Μεχρι στιγμής το ενυδρειάκι μου φιλοξενεί ένα πολυ όμορφο χρυσόψαρο όμως αποφασίσαμε να του αφίσουμε λίγο παραπάνω χόρο και σκεφτόμαστε να το χαρίσουμε στη λιμνούλα ενώς φίλου. Όμως τα Endlers δεν είναι τόσο ''διαδεδομένα'' ώστε να μπορώ να έχω σωστές πληροφορίες για τις συνθήκες νερού κλπ κλπ..! Και φυσικά είναι λίγο δύσκολο να τα βρώ επειδή μένω Σάμο. Σκέφτομαι λοιπόν να στρώσω το ενυδρείο μου με φυτά και μόλις έχω τις κατάλληλες συνθηκες να βάλω Endlers. Ποιές θα ήταν οι χρησιμότερες συμβουλές σας για τα ψαράκια αυτα;; απ οτι διαβασα και παραπάνω με ένα καλό θερμοστάτη στους 25C και 25%αλλαγές στο νερό και ενα συχνο έλενχο στο PH θα τα καταφέρουμε.
__________________
"Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες. Γνώσιν δια να έχουν γνώμην, έχουν;" Πλάτων


Griegos Locos
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01788 seconds with 11 queries