Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 27-12-16, 13:13
Το avatar του χρήστη Fishermen1234
Fishermen1234 Ο χρήστης Fishermen1234 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2016
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 673
Προεπιλογή

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις, χρόνια πολλά,
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από christoschor Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου χρόνια πολλά . Από όσα λίγα γνωρίζω, την άλγη στο χρυσοψαροενυδρείο δε πρόκειται να τη γλυτώσεις. Με τις ανούμπιες είχα και συνέχεια θέμα, μέχρι που έβγαλα όλα τα φυτά και έχω τοποθετήσει μόνο πόθους (οι ρίζες μέσα στο νερό, το φύλλωμα απέξω). Άλλιως καθ΄΄αρισμα κάθε λίγο και λιγάκι.....
Πόθος; Είναι εκείνο το αναρριχητικό, ή άλλο πραμα; Σαν αυτό δλδ; Τέλειο φαίνεται. Μπορείς να μου δώσεις κάποιο λινκ για πόθο στο ενυδρείο, γιατί δεν βρήκα.

-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω εχω βρει αλλο κολπο.
Εχω βεβαια μερικα ramshorn στο χρυσοψαραδικο, αλλα δεν φτανουν.
Καθε λιγο καιρο βγαζω (εναλλαξ για να μη μενει αδειο το ενυδρειο απο φυτα) ενα ξυλο με ανουμπιες και το βαζω οπως ναναι, για δυο μερες σε ενυδρειο που εχω μπολικα ramshron.
Σε δυο μερες ειναι γυαλι και το επιστρεφω στο χρυσοψαραδικο
Πλυντήριο.... Άρα μερικά ramhorn θα βοηθουσαν
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω παλι εχω αλγη απλα δεν εχουν οι ανουμπιες...τις εχω βαλει σε σκια...πεφτει λιγοστο φως πανω τους...εκτος απο μια που επεσε λιγο παραπανω φως πανω της και εβγαλε αλγη...κανενα προβλημα κατα τα αλλα...
Κάτι γιά νά τις εχω στη σκιά... Δεν ξέρω , κάτι 😊 που να λειτουργεί σαν υπόστεγο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fishermen1234 : 27-12-16 στις 13:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01453 seconds with 11 queries