Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 10-11-12, 23:12
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aristotelis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως σας βρηκα.... Εχω αρχισει το "στρωσιμο" με ψαρακια, αφου αφησα 1 εβδομαδα το ενυδρειο μονο του να δουλευει.... διαβασα αυτα που μου ειπατε αλλα λυση δεν εχω βρει.... βασικα σκεφτηκα να τα αφησω να δω τι θα κανουν αλλα τρομοκρατουνται κ δεν μπορω, οποτε κλεινω αμεσως το φως....
λαθος στα ειπανε.δεν στρωνουμε ενυδρειο με ψαρια γιατι βασανιζονται αδικα μεχρι θανατου.θα σου πω το σωστο που πρεπει να κανεις και αποκει και περα κανε οτι σου λεει η συνειδηση σου.

μεχρι τη δευτερα που θα ανοιξουν τα μαγαζια:
αλλαγες 20 λιτρα δυο φορες την ημερα.καλο θα ητανε να κανεις και μια αποψε,τωρα.

τις αλλαγες θα τις κανεις με νερο αποχλωριομενο με αντιχλωριο και θα βαζεις νερο στην ιδια θερμοκρασια με αυτο που εχεις στο ενυδρειο.κανε μιξη με νερο απτο θερμοσιφωνο στην αναγκη.τα ψαρια κρυβονται συνεχεια γιατι στρεσαρονται απτην αμμωνια στην οποια κολυμπανε.εσυ αν κολυμπαγες στα κατρουλια σου πως θα ενιωθες?

μεχρι τη δευτερα οπως σου ειπα,
1)αλλαγες 2 φορες τη μερα,
2)δεν θα ταισεις καθολου,
3)και το φως μην το αναβεις καλυτερα.
4)αν εχεις αεραντλια,βαλτη να δουλευει φουλ.αν δεν εχεις,γυρνα την εξοδο του φιλτρου σου προς τα πανω να αναταρασει πολυ καλα την επιφανεια.
και τη δευτερα θα πας τα ψαρια πισω στο πετσοπ.

η αλλη εναλλακτικη ειναι να βαλεις τωρα αγγελια με την περιοχη σου στις αγγελιες και να ζητησεις μπολι απο καποιον συγχομπιστα.οποιο τροπο και αν αποφασισεις να ακολουθησεις,πρεπει να διαβασεις.

οταν στρωσει το ενυδρειο σου θα δουμε τι ψαρια θα βαλεις και αν μπορεις να κρατησεις τα ιδια αναλογα με το τι νερο χρειαζονται και τι μπορεις να τους προσφερεις.

διαβασε τα υπομνηματα για την αμμωνια και τον κυκλο του αζωτου!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01586 seconds with 11 queries