Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 28-01-03, 14:21
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Ηθελα και εγω να πω την γνωμη μου για διαφορα που αφορουν το board και με απασχολουν εδω και καιρο.
Τα εχω εκφρασει και κατ'ιδιαν στον admin καθως και σε αλλα μελη του board.
Eχει καταντησει κουραστικο πια να βρισκεις δεκαδες μηνυματα καθε μερα...τα περισσοτερα απο αυτα χωρις ουσια...χωρις λογο και αιτια υπαρξης.
Για πολλους ο χρονος ειναι πολυτιμος αλλα απο την αλλη θελουμε να διαβαζουμε για ολα εδω μεσα.Δεν ειναι ομως δυνατον τα μισα μυνηματα να ειναι προσωπικα ή του στυλ "συμφωνω και εγω".
Ο καθενας εχει σιγουρα παντα κατι να πει...αλλα γιατι να το πει αν το εχει ηδη αναφερει καποιος αλλος ή να πει κατι ετσι απλα για να "φανει" οτι συμμετεχει.
Εδω δεν ειναι αγωνας δρομου για να δειξουμε ποιος θα πει τα πιο πολλα !! Ουτε να δειξουμε οτι περναμε ωρες εδω μεσα περιμενοντας ο admin να μας κανει moderators !!
Eτσι πολλοι απο εμας καταληγουν να μην διαβαζουν τα περισσοτερα απο οσα λεγονται ή να μην ακολουθουν τις οδηγιες και συμβουλες καποιου γιατι τελικα με την συμπεριφορα του γινεται αναξιοπιστος.
Ενα topic πρεπει να εχει αρχη,μεση και τελος και μια ακολουθια στις σκεψεις.
Αλλιως γινεται ενα μπαχαλο που μας μπερδευει και μας κουραζει ολους.
Οι σοβαρες πληροφοριες χανονται μεσα στο χαος των μηνυματων.
Ηθελα χθες να βαλω ενα νεο topic με φωτο απο το ενυδρειο με malawi κιχλιδες και πραγματικα σκεφτηκα να το βαλω στην ενοτητα "θαλασσινο νερο" ετσι για να αποδειξω οτι γιναμε ενα μπαχαλο !
Δεν θα θελαμε το board να καταντησει παιδικη χαρα αλλα να βοηθησει αυτους που το χριεαζονται.
Αν γινει φλυαρο και αναξιοπιστο,το χασαμε το παιχνιδι.Το χιουμορ και η πλακα χρειαζονται αλλα ολα εχουν ενα οριο.
Και καποιες συμβουλες προς τους "νεους" :
1. υπαρχει και το search.Mην ειστε τεμπεληδες και τα ζητατε ολα ετοιμα...ψαξτε...διαβαστε...εδω μεσα υπαρχει ενας θησαυροςε πληροφοριων...σιγουρα αυτο που θελετε εχει ξαναειπωθει.
2. Συνεχιστε καποιο παλιο topic που αναφερετε στο προβλημα σας και μην ανοιγετε νεο
3.Να διαλεγετε προσεκτικα την κατηγορια στην οποια αναφερεται το ερωτημα σας και να διαλεγετε εναν τιτλο που να περιγραφει με λιγες λεξεις το τι γραφετε μεσα.Ετσι καποιος...με μια ματια θα ξερει αν θελει να το διαβαζει ή οχι.
4. Μην απαντατε αμα δεν γνωριζετε
5. να ειστε εγκρατεις και να μην απαντατε σε προσωπικες "επιθεσεις" ή αρχιζετε ενα πολεμο μηνυματων για τις οποιες διαφωνιες εχετε.Υπαρχουν τα email,τα pm,το chat και τα τηλεφωνα για αυτα.
Δεν φταιει κανεις να διαβαζει ανοησιες.Σε 10 topic αχολουμαστε αν ποσο ειναι το μηκος των κλοουν και σε ποια καφετερια υπαρχει το "τερας".ΕΛΕΟΣ.Αν πραγματι το μηκος μετραει...ανοιξτε ενα διαφορετικο topic και το συζηταμε !!!
6.Το αν σε καποιον του ελειψε το φιλαρακι του...δεν χρειαζεται να το γραψει εδω...ας του τηλεφωνησει.....μαλλον θα το ξερει το τηλεφωνο του.
7.Σχετικα με την κατηγοριοποιηση των θεματων σιγουρα θα βοηθουσε πολυ αλλα σε αυτο πρεπει να προσπαθησουμε ολοι και να μενουμε στο θεμα και να μην πλατιαζουμε.
Ποιο ειναι το νοημα να υπαρχουν τοσες διαφορετικες κατηγοριες αν ενα topic ειναι στην "ενοτητα" φιλτρα και μεσα εκει καταληγουμε να μιλαμε για το τι φυτα πουλαει ενα μαγαζι στην Ανω Πλατανοραχουλα !!
Θα βοηθουσε πολυ η επιλογη και αλλων moderators αλλα ελατε στην θεση του Τολη που αν διαλεξει καποιους ισως να κατηγορηθει για μεροληψια ή αυτοι που να διαλεξει να ειναι "λιγοι" για αυτην την δουλεια.
Αυτα ειχα να πω...ελπιζω να μην σας κουρασα...ας προσπαθησουμε ΟΛΟΙ και ειμαι σιγουρος οτι με τον καιρο το board θα γινει οπως εμεις το θελουμε.
__________________




Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01878 seconds with 11 queries