Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 21-09-10, 23:54
valantis315 Ο χρήστης valantis315 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-04-2010
Περιοχή: Καστοριά
Μηνύματα: 54
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από philosopher Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσα μέτρα σωλήνα έχει (εισαγωγή/εξαγωγή) και σε πόσο ύψος σηκώνει το νερό; Τη δοκιμή που έκανες με τη λεκάνη, την έκανες σε flat level με μικρούς σωλήνες; Διαφορετικά δεν έχει νόημα η σύγκριση.
~1,02m Εισαγωγή
~90cm Εξαγωγή

Την δοκιμή την έκανα με τους σωλήνες κανονικά, αυτο είναι που με ενδιαφέρει... Τι να το κάνω αν εχει 500λ/ω (που δεν έχει σίγουρα) με κοντούς σωλήνες, ενώ εγώ το χρησιμοποιώ με τους κανονικους; Δοκιμασα επίσης να χρονομετρησω σε πόση ώρα θα γεμήσει η λεκάνη χωρίς καθόλου εξαγωγή κατευθείαν στον κουβά και εκανε 1 λεπτό και 18 δευτερολεπτα..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpampi19 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου στα ενυδρεια μου εχω και τα 2 και δουλευουν ακριβως οπως τα δικα σου. απλα το 2213 το καθαριζω λιγο πιο συχνα. εχω και το 2217 που δεν καταλαβαινει τιποτα!
Χμ.. Άρα δουλεύει φυσιολογικα.. Κρίμα! Με πρόχειρους υπολογισμούς έβγαλα ότι δουλεύει στα 177l/h, πολύ μεγάλη διαφορά με την ονομαστική που είναι 440l/h. Δηλαδή δεν μπορώ να απευθυνθώ στην εταιρια για αντικατασταση σε κάτι μεγαλύτερο;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valantis315 : 21-09-10 στις 23:54 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01442 seconds with 11 queries