Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 26-10-10, 09:13
Το avatar του χρήστη 6981giwrgos
6981giwrgos Ο χρήστης 6981giwrgos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μηνύματα: 487
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ύδωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
> Πρωτύτερα έβγαζες κανονικές φωτο;
> Ο φακός είναι σωστά κουμπωμένος στο σώμα;
> Οι φωτο - δείγματα που έβγαλες για να είναι συγκρίσιμες πρέπει να είναι ΟΛΕΣ χωρίς φλας, στις ΙΔΙΕΣ manual ρυθμίσεις (εστιακή απόσταση, ταχύτητα, διάφραγμα, ISO) και κατά το δυνατό το ίδιο καδράρισμα. Το autofocus δεν μας πειράζει, έχε το ενεργοποιημένο και στις δύο (ΙΜΟ).

Πάντως, έχε υπόψιν πως το forum δεν υποστηρίζει τηλεϊατρική . Εννοώ πως ότι και να σου πούμε εμείς από μακριά, παίζοντας σπασμένο τηλέφωνο και προσπαθώντας να εκμαιεύσουμε πληροφορίες δεν μπορούμε να βοηθήσουμε εκτός αν είσαι ΠΟΛΥ τυχερός. Η γνώμη μου είναι δείξε τη μηχανή με το φακό και τιις φωτογραφίες που βγάζεις στον φωτογράφο που στις εμφανίζει. Αυτός ως επαγγελματίας και έχοντας τον ίδιο τον ασθενή στα χέρια του θα σου δώσει πιο έγκυρη διάγνωση από εμάς. Τουλάχιστον να ξέρεις αν φταίει ο φακός ή το σώμα. Αν δεν μπορεί να στη διορθώσει ούτε κι αυτός, η λύση είναι μόνο στην αντιπροσωπεία της nikon ή της sigma.
1)ναι
2)ναι
3)φωτο πριν το παθει δεν εχω εδω Καβαλα εχω μονο Κερκυρα...
θα παρω μαζι την μηχανη και θα παω σε εναν φωτογραφο να μου πει και αυτος την γνωμη του...και αν δεν μπορει να κανει θα την παω στο Service...
__________________
φιλικα Γιωργος...



ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΝ ΑΡΕΣΕΙ..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01344 seconds with 11 queries