Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #163  
Παλιά 25-10-15, 13:19
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο,
ευχάριστα νέα,
και επίσης μια καλή αντιμετώπιση σε αυτού του είδος τα προβλήματα να μαθαίνουμε όλοι
Eυχαριστώ πολύ , Τάκη σημαίνει πολλά για μένα Γι αυτο ότι κάνω βάζω και βιντεο και φώτο και ας είναι δύσκολο.... όταν περνάμε τετοιες καταστάσεις , κάποιος μπορεί να σώσει το ψάρι του αν δεί τι να κάνει .
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tanganyiκας Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο σου!!!!!!!!!!Να κάτι πολύ σημαντικό που πρέπει να γνωρίζουμε.
Ευχαριστώ πολύ πραγματικά !!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pavos Εμφάνιση μηνυμάτων
πως παει το ψαρι?? ειναι καλυτερα??
με τα λεπια ξερει κανεις τι παιζει???
ειμαι σιγουρος οτι ξαναβγαινουν, αλλα σε ποσο καιρο??
αν γνωριζει καποιος κατι γυρο απο το θεμα θα ηθελα να μαθω!!!
Δεν βγαίνουν σε όλα τα Κόι (εξαρτάται απο την Ράτσα ) στα Γριβάδια κάνουν περίπου 1 χρόνο για πλήρης αποκατάσταση
Έχω ένα Koi Mirror ( με μεγάλα λέπια μια σείρα) έχασε 1 λέπι και δεν πρόκειται να το ξαναβγάλει ... επίσης πολλά Gin Rin αν χάσουν λέπι είναι 50 - 50 αν θα ξαναβγεί στα Common scale έχεις μεγάλες πιθανότητες να ξαναβγούν αλλά δεν σημαίνει ότι στανταρ θα αποκατασταθούν όλα . Κόι διαγωνισμών χάνουν θέση επειδή τους λείπει 1 λέπι . Φυσικά η όλη διαδικασία μπορεί να πάρει απο 6 μήνες και πάνω ... και εξαρτάται απο πολλους παράγοντες
-------------------------
Νάτος ο αναστημένος αλήτης μακάρι να τα καταφέρει .... ακομα περνάμε κρίσιμη κατάσταση ...
Τον έχω μόνιμα με αεραντλία χωρίς φίλτρανση , δεν θα φάει στην κατάσταση που είναι έτσι και αλλιώς .
BORKED
-------------------------
Καλημέρες φίλοι Να βάλω και ένα πιο ευχάριστο βίντεο απο τα Κόι και να πώ και 2 πραγματάκια που παρατήρησα και ίσως βοηθήσουν κάποιους .
-1 την Πέμπτη μετακίνησα το pond aerator στην επιφάνεια και σήμερα παρατηρώ για πρώτη φορά μετά απο 1 χρόνο λειτουργίας της Λίμνης "σκατούλες" στον πυθμένα .
Συμπέρασμα :Τα pond aerator ή pond air diffuser βοηθούν στην φίλτρανση και την καλύτερη κυκλοφορία του νερού σε ποσοστό (θα τολμήσω να πώ) > 30% .
Αν δέν έχετε την δυνατότητα να κάνετε bottom drain όπως εγώ , για πολλούς λόγους και δεν θέλετε να δώσετε 200 ευρώ για ένα καλό bottom aerator τότε προτείνω Portable Aerated Bottom Drain και θα με θυμηθείτε Καλή διασκέδαση με τις λίμνες μας
BORKED
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Artemisia : 25-10-15 στις 13:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02049 seconds with 11 queries