Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 26-04-18, 00:16
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgeps Εμφάνιση μηνυμάτων
ας κάνω μια ερωτηση λοιπόν!

Επειδή δεν βρήκα το ενυδρείο που σκεφτόμουν, θα κοίταγα για το 112αρι που εστειλε ο κλεοβουλος.

Τωρα αγόρασα σε τιμή ευκαιρίας ενα 54αρι απο συμφορουμιτη, και θα μείνω σε αυτό για λίγο μέχρι να προχωρήσω στο 112αρι.
Για λίγο... ΔΕΝ υπάρχει λόγος να μείνεις, θα είναι σαν να πετάς χρήματα.
Κανονικά... η επιλογή του χώρου, γίνεται αφού πρώτα έχεις επιλέξει το ( ή τα) είδος (η) που έχεις πρόθεση να ασχοληθείς. Εσύ... έχεις αποφασίσει;

Είμαι ετοιμος να παραγγειλω κάποια πράγματα για να ξεκινησω στρώσιμο.

Η απορία μου είναι αν θα κάνει να πάρω το sunsun φίλτρο για το 54αρι μου (Εχω παραγγείλει βέβαια κλατι αστεία φίλτρα απο ebay και 1 καλο παμπ για καποιο diy μαλλον.)
Εδώ με μπέρδεψες... έχεις παραγγείλει ήδη για κάτι... που ΔΕΝ είχες; Εξήγησε... τι εννοείς;
Η σκέψη μου είναι πως το φίλτρο λέει οτι στέλνει 1000λιτρα την ώρα, οκ μπορεί να είναι ονομαστική αλλά ανησυχώ μήπως κάνει το ενυδρείο μου πλυντήριο. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να μειώσω τη πίεση?

Πιθανότατα... ναι... θα στο κάνει. Η πίεση της ροής μειώνεται με βανάκια (γνωρίζεις το μέγεθος σωλήνα, που έχει το φίλτρο που λες (επειδή εγώ ΔΕΝ γνωρίζω) ; )... αλλά ΑΝ σε σχέση με το ενυδρείο, το φίλτρο είναι τεράστιο... πιθανολογώ ότι θα σε προβληματίσει αρκετά. Κάποιος που χρησιμοποιεί το συγκεκριμένο φίλτρο... σίγουρα θα έχει πιο σωστή άποψη.
Θα μιλήσουμε για τον εξοπλισμό (φαντάζομαι)... λαμβάνοντας υπ' όψιν το 54λιτρο... σωστά;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01678 seconds with 11 queries