Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 25-04-07, 15:48
Το avatar του χρήστη Carebean pirate
Carebean pirate Ο χρήστης Carebean pirate δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2006
Περιοχή: cy
Μηνύματα: 790
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Carebean pirate
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μάριος Εμφάνιση μηνυμάτων
Το φίλτρο του Χριστοφορου είναι το λεγόμενο τοπ-φίλτερ

Ρουφάει νερό με τη βοήθεια εκείνου του κυκλοφορητη και το στέλνει σε ένα κανάλι που βρίσκεται πάνω από την επιφάνεια του νερού. Μέσα σε εκείνο το κανάλι έχει χώρο για διάφορα υλικά... μετά τη βοήθεια της βαρύτητας επιστρέφει από την άλλη πλευρά.



Δυστυχώς απαιτεί πολύ προσοχή γιατί βουλώνει πολύ εύκολα και ξεχυλίζει... χριστόφορε θα σε απογοητεύσω αλλά το συγκεκριμένο φίλτρο είναι εποιηκώς άχρηστο για δίσκους.

Όσο για Eheim στην Κύπρο φέρνει ένα κατάστημα στη λευκωσία. Δυστυχώς είναι λίγο ακριβός σχεδόν διπλάσια τιμή από το aquaristik πχ. Εγώ αγόρασα τα πάντα από το νέτ στέλνουν κανονικά στην Κύπρο χωρίς πρόβλημα και ακόμα και με τα έξοδα αποστολής το φίλτρο μου βγήκε κανά 40λιρο φτηνότερο από το μαγαζί.
Ναι ακριβώς έτσι είναι, μόνο που είναι λίγο πιο μικρό..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειπαμε χριστοφορε fluval 404 πολυ καλο.
-------------------------
Ειπαμε χριστοφορε fluval 404 πολυ καλο.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pani Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά ειναι τα eheim αλλά εδώ δεν τα βρήσκεις, οπόταν χρειάζεται να γίνει παραγγελία απο το εξωτερικό και όταν θέλεις ενα μονο πράγμα για να φέρεις τα εξοδα ειναι περισσότερα. Το δεύτερο μου ειναι eheim 2215 αρκετά καλό όπως και το flouval 404.
Εχει δίκαιο η πανίτσα..το eheim δεν τα έχω βρει σε κανένα σχεδόν κατάστημα..μόνο κάποια ενυδρεία όπως το cayman, scubaline(αυτο που πήρα), cube και σε πολύ ψηλότερες τιμές από'τι εδώ... Το φίλτρο,αυτό που έχω προς το παρων το είχω πάνω στο καππάκι του ενυδρείου και πολλές φορες στάζει..ακόμα δεν έχει βουλλώσει...(!) Θα το αλλάξω σύντομα
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01607 seconds with 11 queries