Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #69  
Παλιά 24-11-13, 10:41
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από polykarpos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια καλησπερα , ειδα τον Κωτσο να γινεται Ντινα αλλα θα σας στεναχωρησω...

τελικα η Ντινα ειναι Κωτσος. Α ρε φωτιες που μου αναψες Πολυκαρπε

αυτοι οι αστακοι δεν εχουν καμια σχεση με τους αλλους αστακους που εχουν δυο μικρα ποδαρακια που ειναι το μοριο τους. οι αρσενικοι εχουν δυο μικρα σαν κερατακια κ οι θυλικιες εχουν δυο μικρες γουβες. Εκτος αυτου οι αρσενικοι στις δαγκανες τους εχουν το κοκκινο χρωμα ενω οι θυλικες δεν εχουν.Γιαυτο που λες εισαι απολυτος?Γιατι οταν την -τονπροτοπηρα,δεν ειχε την κοκκινιλα,μετα την απεκτησε.
Ετσι η Ντινα ειναι Κωτσος .
παραπανω στοιχεια εδω... http://en.wikipedia.org/wiki/Cherax_quadricarinatus

επισης ειναι καλο να μην του βγαζεις τα πουκαμισα. οκ μπορει να ειναι ωραια για να τα φιλάς αλλα ο αστακος τα χρειάζεται πιο πολυ γιατι τα τρωει κ παιρνει απαραίτητα θρεπτικά συστατικά για το νέο του καβούκι.Εχεις δικιο,αλλα επειδη την -τονεχω σε μικρο ενυδρειο,με μικρο φιλτρακι,φοβαμαι μην μου πειραξει τις παραμετρους του νερου αρνητικα.Ανταυτου της -τουεβαλα πολλους λαθρεπειβατες μεσα,που τους τρωει,επισης κατα καιρους της-τουδεινω καμια γαριδουλα,με το τσοφλι της.
Κατα μέσω όρο μόλις βγει απο το παλιό του πουκάμισο ο όγκος του αυξάνεται απο 10% ως 20%. Εδω θα διαφωνισω μαζι σου,θα ελεγα 20% μα 30% .Τακτικές αλλαγές μπορεί να οφείλονται σε λάθος τροφές που αλλάζουν τον μεταβολισμό του κ βέβαια τον σοκάρει κ μειώνει την διάρκεια ζωής. Οταν την -τον πηρα,εκανε στις 3 μερες,μετα σε 17 μερες,1,5 μηνα,σε 3 μηνες,και τωρα τα τελευται δυ χρονια,εκανε αλλαγη καθε χρονο.Το θεωρεις τακτικο αυτο?το μέγιστο μήκος είναι περί των 36 εκ. αν κ έχω δει κ ένα τέρας 42εκ!!! Καηκα θα πρεπει να διαλεξω την-τονη την μεγαιρα γυναικα μουοι δικοι μου ειναι ο ενας 32 κ οι αλλοι ειναι λοταρια 28,22 κ πολλα μωρά. Είναι ανθεκτικοί αλλα στο βρωμικο νερό εχουν δυσκολία σε αντίθεση με τους κοκκινους clarkie που ειναι πιο βρωμίλοι κ ζουν μεχρι κ σε βουρκο... καλη συνεχεια σε ολους

Αυγα κανουν και οταν δεν υπαρχει αρσενικος μεσα?Γιατι εγω απο αυτην-τον δεν ειδα ποτε αυγα.

Θα χαρω πολυ φιλε μου,να μας παρουσιασεις αυτα τα πανεμορφα πλασματακια που φιλοξενεις.

Επισης να πω οτι για την ονομασια της -τουμαλλον εχεις δικιο,γιατι εγω που ηξερα οτι ηταν Procambarous Alleni,τωρα που κοιταω καλυτερα στο νετ,εσυ εχεις δικιο φιλε μου.Σευχαριστω παρα πολυ.

Θα ηθελα πολυ να ηταν στην παρεαμα ς τωρα ο Αλεξανδρος


Ρε παιδια ,τωρα τι εχω εγω,αγορακι η κοριτσακι
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01767 seconds with 11 queries