Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 07-10-11, 14:57
Το avatar του χρήστη nita
nita Ο χρήστης nita δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-05-2011
Περιοχή: Κέρκυρα/Πάτρα
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση

Για τα είδη που αναφέρω τα είδα στο site seriously fish οπως πχ. http://www.seriouslyfish.com/profile...ullochi&id=824 οπου ειμαι οριακά σε αυτό που αναφέρει ως Minimum Tank size 55λιτρα γι αυτό και ρώτησα. Καταλαβαίνω όμως πως τις μελανοταινίες αυτές πρέπει να τις ξεχάσω στα λίτρα μου.

Όσο αφορά τα Τateurndinas θεωρείται εύκολο ψάρι; θα μπορούσα να έχω ένα τέτοιο ζευγάρι μαζί με τα ψάρια βυθού που μου προτείνεις Stiphodon sp ή μονο του;

ή

ενα κοπαδακι απο αυτά που προτείνεις με τα ψάρια βυθού;
το κοπαδάκι απο Pseudomugil furcatus τα αποκλειεις; εχω ερωτευτεί τα γαλανά τους μάτια.

Απο φυτά θα προσπαθήσω να βρώ αυτά που προτείνεις οσα ποιο πολλα μπορώ. Προς το παρόν έχω βρει: microsorium, vallisneria nana και ένα είδος bacopa. θα ήθελα marsilea, blyxa για μπροστά εαν καταφέρω και βρω.

Έχω μια ρίζα ξύλο και και 6-7 πέτρες μη ασβεστολιθικές και η ερώτηση μου τώρα οσο αφορά το χαλίκι: τα ψάρια βυθού αυτά έχουν κάποια ιδιαίτερη προτίμηση; θέλουν χοντρό ψιλό χαλίκι? η δεν τα πειράζει ότι να ναι;

Προς το παρόν είμαι στην πρώτη μέρα στρωσίματος (με τροφή ψαριών) και έχω αρκετό καιρό μέχρι να ολοκληρωθεί ο κύκλος του αζώτου.. υπομονή άπλετη.. και με την ευκαιρία να μάθω όσα πιο πολλά μπορώ για τα ψαράκια που θα καταλήξω να αποκτήσω.
-------------------------
Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο Κ!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nita : 07-10-11 στις 14:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01545 seconds with 11 queries