Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 21-01-04, 21:47
525 Ο χρήστης 525 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-01-2004
Περιοχή: ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή τι να κανω με αυτο το ψαρι?

Γεια και χαρα .. χαρικα πολυ που υπαρχει ενα forum για τους φιλους του ενυδρειου ..καλη συνεχεια..
στο ζουμι τωρα..
εχω μια δεξαμενη 100χ40χ45
μεσα εχει 6 εκ χαλικι 2 ξυλα που δινουν χρωμα στο νερο περιπου 3-4 λιτρα ογκος
η μια μικρη πλευρα εκει που ειναι το εσωτερικο φιλτρο ειναι χτισμενη με βραχακια 17λιτρα περιπου σε ογκο
φωτιζεται με <65w
το νερο προερχεται απο στηλη αποσκληρυνσης (IONEL) με νερο βρυσης και ειναι παλιο ,προσφατα εβαλα 30λιτρα φρεσκο
εχει 27,5c GH6 KH3 PH6.5 NO2 0.05ppm NO3 δεν ξερω
το νερο περναει απο ενα εσωτερικο φιλτρο που εχει εκτος απο υαλο/κα κατι σαν μακαρονακι και κατι που κανει οτι και ο ανθρακας αλλα πιο συχρονο κατα το προμηθευτη μου .Τωρα εχει μεσα εναν δισκο 6-7 εκ που μου εχει κανει τη ζωη δυσκολη ..στρεσαρεται ευκολα ,δεν τρωει παρα μονο οταν δεν τον βλεπει κανεις εχει μοναδικη ικανοτητα να βλεπει εξω απο το ενυδρειο μακρια 5-6 μετρα και ενοχλειται οταν περπαταμε στο σπιτι
εχει καβατζες να κρυφτει και αυτο κανει συνεχεια(δεν μπορουμε να μην περπαταμε στο σπιτι..)
Θελω την συμβουλη σας τι να κανω ..δεν ειναι ζωη αυτη.. σκεφτηκα να του παρω ενα παραβαν μια και ειναι τοσο ντροπαλος..
Ευτυχως τρωει το TETRABITS ..του πηρα και κατεψυγμενες παστιλιες με καλο φαγητο.. αλλα το φοβηθηκε οταν επεσε στο νερο και το παρατηρουσε απο μακρια και δεν το πλησιαζε...θα με τρελανει αυτο το ψαρι... βοηθεια...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01548 seconds with 11 queries