Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 13-08-18, 16:27
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KostasGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Λογικά δεν είναι τα άλατα και θλελουν αντικατάσταση αλλά δεν χάνεις τίποτα να τις καθαρίσεις με ξύδι.
Τέλεια και τις αγόρασα από Κίνα 54 ευρώ τι μία + 20 ευρώ τελωνειο για καθε αντλία ... υπέροχα έναμισι μήνα μονο λειτούργησαν στο ενυδρειο και χαλασαν ...
-------------------------
Άνοιγουν με καποιο τρόπο για να έχω πρόσβαση στην φτερωτή???
-------------------------
Παιδια τι είχα να δουλευουν στο τέρμα full , και καθε φορα που εκανα αλλαγη τις τραβουσα απο την πρίζα και εκλειναν μηπως εκανα καποιο λαθος εγω???
-------------------------
Μετά από πολύωρη προσπάθεια στον μπάνιο και μόνο που εν την έσπασα από τα νεύρα μου , την άφησα στο ξύδι τρίβοντας όσο μπορούσα με οδοντόβουρτσα την φτερωτή και στο τέλος την άλειψα με ελαιόλαδο και την ξέπλυνα με νεράκι βρυσης έβγαζε πολλά άλλατα και μαύριρες σαν μαυρίλες από μαυρα λάδια αυτοκηνίτου . Ευτυχως δούλεψε και την έβαλα στο ενυδρειο . Αυτη που δούλεψε ήταν αυτη που σταμάτησε σήμερα η άλλη που είχε σταματήσει και στην πολύ αρχη 48 ώρες λειτουργιας και στις 23 Ιουλίου δεν ξανα πήρε μπρος και την άφησα στο ξύδι . Δεν ειναι χαλασμένες αλλα κατι γίνεται με την φτερωτή λογικά από άλλατα αλλά πως αλλοι τις έχουν σε αλμυρου νερου ενυδρεια δεν καταλαβαίνω.... Όλα τα στραβά σε μένα συμβαίνουν ....
. Εάν άνοιγαν θα τις καθάριζα καλύτερα και πιθανον να δούλευε και η τρίτη γιατι δεν ειναι χαλασμένη καμία τους το ξέρω πλέον !!! Μπορεί να φταίει ακόμη και το οτι μένουν εκτός νερού για κανα 2 ώρο μέχρι να αδείασω και να ξαναγεμίσω το ενυδρειο ποιος ξέρει αν και νομιζω είναι θέμα αλάτων και πολύ ύλης που έχει το νερό μας ... Άθλιο νερό σας λέω :P πιο σκληρό πεθαίνεις !!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νικολέτα : 13-08-18 στις 16:27 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01479 seconds with 11 queries