Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 05-04-17, 04:29
Το avatar του χρήστη Dimitra_
Dimitra_ Ο χρήστης Dimitra_ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2017
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε Γιώργο, βρε Γιώργο
Ακου ιστορία,
πριν λίγες ημέρες μπαίνει εδώ στο φόρουμ νέος και μάς λέει για κάποια προβληματάκια στο ενυδρείο του,
και μας λέει πως στο ενυδρείο χρυσόψαρα, σκαλάρια και ακόμα άλλα ψάρια που δεν έχουν καμία συμβατότητα μεταξύ τους.
Του εξηγούμε πως τα ψάρια είναι λάθος και αμέσως πέφτει η καραμέλα πως ο πετσοπας μου τα φόρτωσε και πως μπορούν να μπουν όλα μαζί.
Ανοίγει 2ο θέμα και λέει τα ίδια, και μας λέει πως έμπειροι φίλοι του του είπαν πως αφού είναι μαζί δεν υπάρχει πρόβλημα,
του λέμε τα ίδια πάλι.
Ξέρεις ποιο είναι το αποτέλεσμα ;
έχει πάρει σβάρνα τα φόρουμ και ρωτάει αν πρέπει να βγάλει τα χρυσόψαρα από τα σκαλάρια ;
Για πες μου τώρα ποιος φταίει ;
Και πόσα τέτοια έχουμε ακούσει ;
Πόσες φορές έχουμε πει πχ πως παγκάσιους δεν μπορεί να μπει σε ενυδρείο ,
και πόσες ακούμε "μα είναι μικρό ψαράκι".
Και δεν είναι μόνο αυτό,
υπάρχει και κουτοπονηριά, δεν άλλαξε μόνο ψευδώνυμο,
αλλά έβαλε πως είναι και από άλλη Πόλη.
Για πες μου τώρα ; Το μαγαζί φταίει ;
Και μιλάμε πως αυτά τα κάνει ένας νέος άνθρωπος, φοιτητής,
δεν είναι κάποιος "ξεροκέφαλος" σαν και εμένα που δεν τα πάω και τόσο καλά με τη τεχνολογία (λέμε τώρα )
Καλα, κυριε Τακη. Το ειδα κι εγω αυτο. Δεν ειναι αστειο ενας τοσο νεος ανθρωπος να μην μπορει απλα ν κανει μια αναζητηση στο ιντερνετ να δει σε τι συνθηκες νερου ζει το καθε ψαρι παρα, να σκεφτεται ετσι κουτοπονηρα για να επιβεβαιωθει;

Κατ'εμε το θεμα ειναι οτι δεν εκτιμουν τα ψαρια, τα παιρνουν γιατι ειναι φθηνα σε σχεση με π.χ. ενα σκυλο , δεν μιλανε δεν λαλανε δεν θελουν κι πολλα πολλα...
Ετσι σκεφτονται.
Επισης επειδη δεν τα κανουν ολα αυτα θεωρουν οτι δεν μπορεις νς δεθεις μαζι τους, αρα ενας θανατος κι η επερχομενη αντικατασταση τους ειναι πιο ανωδυνη.

Στην τελικη δεν ενδιαφερονται. Δεν μπορουν να συνηδειτοποιησουν οτι εχουν κι αυτα αναγκες παρολο που δεν σου γαβγιζουν για να τους βαλεις φαι...

Εδω αλλοι τα θεωρουν γρουσουζια κι αλλοι απολυμαινουν τα παντα γυρω απο το ενυδρειο μην τυχον κι παθουν δηλητηριαση απο σαλμονελα, τι να λεμε τωρα...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01615 seconds with 11 queries