Θέμα: Ύπνος 240...
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #61  
Παλιά 26-02-11, 13:54
Το avatar του χρήστη Esprit
Esprit Ο χρήστης Esprit δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-12-2010
Περιοχή: Μαρούσι / Αθήνα
Μηνύματα: 238
Send a message via Skype™ to Esprit
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Τα serpae ... ως γνωστόν συνηθίζουν να τσιμπάνε ουρές .... έβαλες σκαλάρια.
2. Είναι κοπαδόψαρα ... αλλά έβαλες μόνο 2 .... όπως και στα περισσότερα είδη είσαι λάθος αριθμητικά ..... εκτός των καρδινάλιων.
3. Τα σκαλάρια .... συνήθως τρώνε τα νέον (και τους καρδινάλιους λέω εγώ) όταν (θα) χωράνε στο στόμα τους.
4. Τα ραμιρέζι μπαίνουν σε ζευγάρι .... κατά προτίμηση. Κατά την προσωπική μου άποψη θα έχεις τσακωμούς, αν όχι ασθένειες και ίσως θανάτους.-
Ξεκινάω ανάποδα από το 4 και τα ramirezi, ζυγα τα είχα αλλά κάποια μου έφυγαν. Δυστυχώς ό,τι ψαράκι πήρα σχεδόν από συγκεκριμένο μεγάλο και πολυ γνωστό κατάστημα δυστυχώς απεβίωσε.... τα έχω πάρει άσχημα με αυτό το θέμα...

Σχετικά με το 3 τα σκαλάρια τα πήρα μικρά για αυτό το λόγο, για να συνηθίσουν τα νεον και τους καρδινάλιους. Διάλεξα όσο το δυνατόν μεγαλύτερα μεγέθη στα μικρά (στα νεον & καρδινάλιους) και καθυστέρησα όσο μπορούσα την είσοδο των σκαλαριών. Οπως λες δεν είναι ο καλύτερος συνδυασμός αλλά δεν είναι και απαγορευτικός, υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να συνυπάρξουν μαζί χωρίς προβλήματα. Θα μπουν άλλα 4 σκαλαράκια συνολικά σε διαστήματα, άρα θα γίνουν κοπαδάκι...

Τώρα για τα 2 serpae και τα 3 white tertra αν έβλεπες πως ήταν στο 20 λιτρο ακίνητα και πως τρέχουν στο μεγάλο τώρα δεν περιγράφεται... Ηταν αναγκαστική αλλαγή γιατί τα εβλεπα στο μικρο ενυδρείο και στενοχωριόμουν. Μπορει να προσθέσω μερικά από αυτά... Το ότι τσιμπάνε ουρές, οκ είναι γνωστό... Μέχρι στιγμής αν και νωρίς (δύο μέρες μόνο) όλα καλά!
-------------------------
-------------------------
Ένα περίεργο πράγμα, η άλγη άρχισε να εξαφανίζεται εντελώς!

Στα ξύλα δεν υπάρχει ίχνος πραγματικά και έχει μείνει λίγη επάνω στα κερατόφυλλα κυρίως...

Όπως μου τα λέγατε!!
__________________
Ο κόσμος είναι γεμάτος από μαγικά πράγματα που περιμένουν υπομονετικά το πνεύμα μας να γίνει πιο οξυδερκές.
Bertrand Russel, 1872-1970
http://www.w-engineering.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Esprit : 26-02-11 στις 13:54 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01693 seconds with 11 queries