Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 28-10-08, 04:08
Το avatar του χρήστη johnpecn`
johnpecn` Ο χρήστης johnpecn` δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2008
Περιοχή: Βυρωνας
Μηνύματα: 1.640
Προεπιλογή

Λοιπον παιδια παρατηρωντας τοσες μερες την υποτιθεμενη μπλε θυληκη μονομαχινα να φτιαχνει φωλια και να εχει γεμισει ριγες δεν μπορω να εντοπισω πουθενα το σπυρακι,οποτε εχω αρχισει και εγω να υποθετω οτι εχετε δικιο και ειναι αρσενικος,ασ πουμε λοιπον οτι ειναι ενας αρσενικος με κοντα πτερυγια (το μεγεθος του και το σχημα του ειναι ιδιο ακριβως με τις υπολοιπες θυληκες που εχω)πως γινεται επι 2 μηνες τωρα να κολυμπαει πλαι πλαι με την λευκη θυληκια που εχω μαζι του, και οχι μονο δεν επιτιθεται αλλα δειχνει να ειναι και προστατευτικος μαζι της,δηλαδη οταν ενα αλλο ψαρι την πλησιαζει του επιτιθεται,θα τραβηξω βιντεακι καποια στιγμη να το βαλω utube να το δειτε.κολυμπανε ολη μερα πλαι πλαι οπου παει το ενα παει και το αλλο με απολυτη ηρεμια.Εδω και δεκα μερες που εχω γραψει το thread η/ο μπλε μονομαχος δεν εχει σταματησει να φτιαχνει bubblenest και καθεται ολη μερα απο κατω και προσεχει μην παει καποιο απο τα bettas και την χαλασει.Αυριο θα αγορασω αλλο ενα ενυδρειο και θα παρω 3 μονομαχινες ακομα,
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazyio Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα την μπλε την μεγάλη που λες πως κυνηγάει τον αρσενικό, έχει από κάτω της μια άσπρη μικρή βούλα? (σαν σπυράκι θα το δεις).
έχει βγάλει κάθετες ρίγες που είναι χαρακτηριστικό πως θέλει να ζευγαρώσει?
αν δεν συμβαίνει έστω και ένα από αυτά τότε είναι αρσενικό το ψάρι σου ..

Και ναι, τυχαίνει θηλυκό να πλακώνει το αρσενικό στο κυνήγι ..
για κοιτα λιγο αυτο,μηπως συμβαινει κατι αναλογο;
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=13909

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη johnpecn` : 28-10-08 στις 04:08 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01569 seconds with 11 queries