Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 21-01-17, 09:42   #1
Καλως σας βρηκα!
Κωστας Μ
Member
Εγγραφή: 20-01-2017
Περιοχή: Κερατσινι
Μηνύματα: 53

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
Κωστας Μ Ο χρήστης Κωστας Μ δεν είναι συνδεδεμένος 21-01-17, 09:42
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλημερα παιδια ειμαι ο Κωστας και ειμαι καλα , βασικα ημουν μεχρι πριν καποιες μερες!
Ας τα παρω απο την αρχη
Πριν κατι μερες μου λεει η γυναικα "Κωστα θελω να παρουμε ενα χρυσοψαρο γιατι τα εχω επιθυμισει απο οταν ειχα στη μαμα μου και μπλα μπλα..."

"Ενταξει ,της λεω ,επειδη μου αρεσει και εμενα το σπορ αλλα θα το κανουμε σοβαρα μην αλλαζουμε ψαρι καθε 7-8 μερες κριμα ειναι"

Παω στο pet shop προμηθευομαι ενα rio180 (100 Χ 40 χ 50), κανοντας μια βολτα μεσα στα ψαρια πεφτει το ματι σε κατι καταπληκτικα ζωα "Να αυτο θελω ,του λεω, να εχω"
-Φιλε, μου λεει, αυτο ειναι δισκος και θεωρειται ο βασιλιας των ενυδρειων!
-Αψογα λεω αυτο θελω
Ωραια παρε και την αμμο που χρειαζεται ο ψαρης

Γυρναω σπιτι στηνω ενυδρειο,πλενω αμμο γεμιζω νερο αντιχλωριο βακτηρια κτλ κτλ!
Μην σας πολυζαλιζω μετα απο 5 μερες εχω καταληξει οτι ειναι κριμα τα ψαρια να ασχοληθει αρχαριος με δισκους και εχω φαει ηττα με την επιλογη ψαριου με αυτα που διαβαζω (βασικα ειναι παρα πολλες παραμετροι και δεν μπορω να βρω αυτεςπου θελω αν και διαβαζω το φορουμ 5 μερες τωρα!)

Αν θα θελατε να μου προτεινετε ενα σετ θα ημουν υποχρεος!
ΑΛΛΑ
Υπαρχει αμμος (οποτε τα fancy απποριπτονται)
Απο κιχλιδες εχω σταμπαρει σκαλαρια (οριακα στο μεγεθος) και τα ραμιρεζι !Αυτα τα δυο μπορουν να ζησουν χωρις φυτα στο ενυδρειο ομως?
Και για την βρωμα corydoras απο οτι εχω διαβασει σωστα?

Rio 180 με το bioflow 3 + ενα εξωτερικο 700lt/hr με μακαρονι,substrat,σφουγγαρι και ενυδρειακο υαλοβαμβακα
Βακτηρια + τροφη σε σακουλακι
Χθες που μετρησα αμμωνια ηταν στο 0.25 αλλα λογικα θα ανεβει σωστα?
5η μερα στρωσιματος

Βοηθατε οι εμπειροι ωρε και εχω θολωσει ...
Εμφανίσεις: 2314
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01525 seconds with 12 queries