Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #74  
Παλιά 04-01-15, 00:06
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Αν δεν θελει να του αργησει, απο οτι ειδα στο ebay.co.uk με φιλτρα: -free μεταφορικα -μονο απο ευρωπη επιλογη ωστε να μη σου δειχνει κινα κλπ, βρισκει με 17 λιρες.

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_fr...&rt=nc&LH_FS=1

Tα μεταφορικα που λενε πχ 12 Ιανουαριου - 2 Φεβρουαριου κλπ, πιστευω ειναι εικονικα και τα λενε για σιγουρια, γιατι ειχα παρει κατι απο Αγγλια και εκανε 4 μερες και μετα πηρα κατι απο Γερμανια και ελεγε οτι θα κανει απο 15-30 μερες ξερω γω και τελικα εκανε 5.

Και οταν τους ρωτησα σε εμαιλ, γιατι τοσο θα αργησει, απο Αγγλια κατι μου ειχε ερθει σε 4 μερες, μου ειπαν, ελπιζουμε να σας ερθει πιο γρηγορα.
-------------------------
Μολις μπηκα σπιτι. Ο θερμοστατης ηταν κλειστος (τον ειχα ρυθμισει στους 24), τα θερμομετρα εδειχναν 23 βαθμους και θερμοκρασια χωρου 19-20.

Μιλουσα στο τηλεφωνο ανα μια - μιαμιση ωρα και η θερμοκρασια ηταν ολη την ωρα 23 - 23.5 και ο θερμοστατης πότε ηταν αναμενος πότε σβηστος.

Τωρα τον εβαλα στους 25.

Μια ερωτηση:

Αν αυτος ο θερμοστατης πχ μπορει να παει το ενυδρειο μου στους 26 βαθμους (και τον ρυθμιζω λεμε 26, ας πουμε οτι οσο λεει τοσο το παει) οταν ο χωρος εχει θερμοκρασια πχ μεχρι 20.

Αν ο χωρος εχει 15 και εγω θελω παλι το ενυδρειο 26, γιατι καποιοι λενε οτι πρεπει να τον βαλεις πιο πανω πχ 28-29 οταν υπαρχει μεγαλυτερη διαφορα θερμοκρασιας νερου ενυδρειου και χωρου?

Και τελος, ο θερμοστατης μου ο παλιος να χαλασε (που βρηκα το ενυδρειο να εχει 22 βαθμους)? Αναβε εσβηνε κανονικα, αλλα και στους 22 παλι αναβε και εσβηνε. Θα επρεπε να ηταν μονιμα αναμενος αν πχ ειχε 22 το ενυδρειο μεχρι να καταφερει (αν καταφερνε δηλαδη) να το παει στους 24 ή ειναι συστημα να σβηνει που και που για να μη χαλαει? Λογικα ρε παιδια στα 60 λιτρα, 75w θερμοστατης δεν θα επρεπε να το πηγαινει 24 το ενυδρειο οταν ο χωρος ειχε 17 πχ?
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 04-01-15 στις 00:06 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01700 seconds with 11 queries