Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 14-08-12, 22:04
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρρώστια 1 χρόνο τώρα και από τις πρώτες μέρες?????
απιθανο αλλα οχι αδυνατο, φυσικα λιγο τραβηγμενο να χτυπαει μονο γκαπυ αλλα υπαρχουν και κληρονομικες ασθενειες.
Βεβαια ακολουθοντας τη μεθοδο του ξυραφιου του Οκαμ πιο πιθανο ειναι κατι να συμβαινει με το excel.

Παράθεση:
Με τα ψαράκια πιστεύεις ότι είναι εντελώς ασύμβατα μεταξύ τους, δηλ δεν θα μπορούσα να έχω συνθήκες ικανές (ανεκτές) για όλα τα είδη που φιλοξενώ??? (θα ξαναδιαβάσω μία να δω τις παραμέτρους των ψαρήδων και αν δεν γίνεται με τπτ να τα κρατήσω θα χαρίσω αυτά που δεν μπορώ να έχω).
κοιτα υπαρχει περιπτωση στα προφιλ να βλεπεις ph 6-8 πχ σε καποιο ψαρι, αυτο δε σημαινει πως θα το βαλουμε σε 6ρι η -πολυ χειροτερα - σε 8ρι. Θα προτιμησουμε πχ ενα 6,4-6.6 αν ειναι μαλακου οξινου νερου, και ενα 7.5-7.7 αν ειναι σκληρου αλκαλλικου
Βλεπουμε τα ψιλα γραμματα που λενε "μαλακου οξινου νερου" ή "αλκαλικου νερου" και ρυθμιζουμε αναλογα.
Επισεις πολλες φορες σε διαφορα sites (και εδω δεν ειναι εξαιρεση) βρισκεις προφιλς με ψιλοανακριβειες, γι αυτο καλο ειναι να τσεκαρεις με 2-3-5 ...οσο περισσοτερα sites μπορεις και ιδιεταιρα μεγαλες "εγκυκλοπαιδιες" ψαριων οπως ειναι η fishbase.org η το παρα πολυ καλο http://www.seriouslyfish.com κτλ


Παράθεση:
Και με τις σκληρότητες θα δω τι μπορώ να κάνω.

Να πω την αληθεια με τετοιες σκληροτητες ακομα και με ζωοτοκα θα ετοιμαζα με τυρφη, οχι βεβαια με ενα λιτρο μια βδομαδα οπως κανω τωρα αλλα με μικρη ποσοτητα για δυο μερες πχ

Παράθεση:
Ευχαριστώ και πάλι για τον κόπο σου ν' απαντήσεις στις ομολογουμένως μπόλικες απορίες μου.
np τα ψαρακια να ναι καλα...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02469 seconds with 11 queries