Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 04-03-16, 11:43
gregkn73 Ο χρήστης gregkn73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2013
Περιοχή: komotini
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aliens- Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν σχολίασες τα παραπάνω.

5μ2 2500-3000λιτρα βαριά φυτεμένη δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει. Όσοι έχουν veggie filter δεν βασίζουν εκεί την φίλτρανσή τους για πολλούς λόγους. Αν έχεις 4-5 ΚΟΙ και τον Φεβρουάριο σου κάνει 1 - 2 ζεστές εβδομάδες και τα φυτά σου είναι σε καταστολή από που θα γίνει η φίλτρανση? Μέχρι να πάρουν μπρος τα φυτά θα μας έχουν χαιρετίσει τα ψάρια. Μετά θα μετανιώνουμε που χάσαμε κάποια ζωντανά που πόνεσε η τσέπη μας για να τα αποκτήσουμε κάνοντας τσιγκουνιές σε φτηνό εξοπλισμό.
Όταν λες φυτά που προσφέρουν οξυγόνο για πόσα τέτοια φυτά οξυγόνο μιλάμε? Για 1000 λιτρα φυτά που θα προσφέρουν τις δυνατότητες μια αεραντλίας 400λτ/ώρα ? Και αν εγώ θέλω να βάλω 4000λτ/ωρα τι γίνεται? Έχω πολλές απορίες για αυτό που προτείνεις και δεν βρίσκω πουθενά πληροφορίες.
Παναγιωτη εκανε ζεστες φεβρουαριο ,πηγε να πρασινησει η λιμνη, και με.το που εβγαλε φυλλα το νουφαρο, το νερο εγινε κρυσταλο! Δεν εχασα κανενα ψαρι, και επειτηδες μετρησα αμμωνια και νιτρικα. Παραμενουν 0!

Τωρα για φυτα/λιτρο δεν πιστευω να περενεις απαντηση. Δεν ειναι μηχανηματα να υπαρχουν κανονες.....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artemisia Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι καλύτερα το Κόι να ζει όπως πρεπει να ζει και να αναπτυσσεται όπως πρεπει να αναπτυσσεται .
Τα Κόι προορίζονται να γίνουν κατα μέσο όρο
20 εκ. - 30 εκ . = Τον 1ο χρόνο
45 εκ = Τον 2ο χρόνο
60 εκ. = Τον 5ο χρόνο
91 εκ = Τον 20ο χρόνο
Που ειδες κοι 30εκ ηληκιας 10/ετων ρωτησα αρτεμησια; το πινακακι σου το ξερω.

Δεν μου εγραψες γιατι 60εκ δεν ειναι καλα για κοι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gregkn73 : 04-03-16 στις 11:43 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01536 seconds with 11 queries