Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 28-04-09, 00:08
corduroy27 Ο χρήστης corduroy27 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-04-2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
...Ακομα κι αν ηταν ηδη ταλαιπωρημενο ή ασθενες, το αποτελειωσες εκθετοντας το σε υψηλα επιπεδα αμμωνιας, μεσα στο αστρωτο ενυδρειο...
Μα το θέμα είναι ότι ΔΕΝ έχω, (ακόμα τουλάχιστον), υψηλά επίπεδα αμμωνίας!!!
<0,009 mg/l είναι πολύ;
Όπως προείπα, οι τιμές που είχα σήμερα, ήταν οι ίδιες που είχα και πριν 4 μέρες!!! Και από αυτές τις τιμές δε βλέπω κάτι επικίνδυνο.
Ξανά δες λίγο αν θες τις τιμές στο πρώτο post και επισήμανέ μου πιες παραμέτρους να προσέξω και ποίες είναι οι επικίνδυνες τιμές (που ΔΕΝ πρέπει να φτάσω) και σε κάθε μια από αυτές...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Και κοιτα οταν θα ξαναδιαλεξεις ψαρια να εχεις κανει πρωτα μια ερευνα αν κανουν για το ενυδρειο σου και ειναι συμβατα μεταξυ τους. Καλυτερα να ρωτας εδω παρα να εμπιστευεσαι τον καθε πωλητη.
Δε χρειαζόταν καν να το πεις αυτό. Τώρα που ξεστραβώθηκα επιτέλους...

Όσο για το μπόλιασμα που λες, θα προσπαθήσω να πάρω μούργα από το ενυδρείο μιας ξαδέρφης μου που μένει πολύ κοντά μου. Θα συνδυάσω την διαδικασία με καθάρισμα του δικού της φίλτρου.
Την μούργα θα την βάλω σε μια σακούλα, (από αυτές που μεταφέρουμε τα ψάρια), με δικό της νερό και όταν έρθω σπίτι, (μένουμε κοντά), θα φροντίσω να την απορροφήσει όλη το φίλτρο μου,
(έχω σκεφτεί δύο τρόπους γι' αυτό). Όλα αυτά επειδή το φίλτρο της είναι εσωτερικό και έχει τα γνωστά σφουγγάρια και όχι κάποιο υλικό που θα μπορούσα να αναμίξω με το δικό μου.
Ελπίζω ότι θα τα καταφέρω...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01510 seconds with 11 queries