Θέμα: Φόντο
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 15-03-13, 22:47
Το avatar του χρήστη Βασίλης Κ
Βασίλης Κ Ο χρήστης Βασίλης Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-02-2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Qbrain Εμφάνιση μηνυμάτων
διαβάζοντας αυτα που γράφεις κατάλαβα οτι πρεπει να εχουμε περιπλοκα backround, και μπολικο διακοσμο με φυτα και πετρες-ξυλα, διαβάζοντας το ΥΓ2 απλα με μπέρδεψες.

τελικα τι θελεις να πεις?

τα δικα μου πανως βλέπουν και N.G.wild!
Στο 2ο υστερογραφο ηθελα να προλαβω αντιδρασεις του τυπου: "Και τι θελεις να κανουμε ρε φιλαρακι για να ειναι τα ψαρια σε καλη κατασταση, να τα αφησουμε ελευθερα;"
Οσον αφορα το φοντο, εγω δεν εχω τιποτα και το ενυδρειο ειναι τοποθετημενο περιπου στο κεντρο του σπιτιου για να εχει 360 μοιρες εποπτεια. Με το φοντο μειωνεται το οπτικο πεδιο του ψαριου.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από snakepanos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αναλογα με τα ψαρια πρεπει να υπαρχή και το αναλογο φοντο,περα απο το γουστο του καθενος μας.
Ας πουμε για το βυθο πρεπει να ειναι λιγο σκουρόχρωμο για ορισμενα ψαρια για να μην στρεσάρονται,ετσι ειναι και το φοντο.
Στους Δισκους ΠΧ δεν μπορεις να βαλεις σκουρόχρωμο βυθο και φοντο ,.
Αναλογα μετον βιοτοπο τους βαζεις κατι αναλογο σε χρωμα.
Εγω πρωσοπικα εχω σε ολα μου τα ενυδρεια σχετικα σκουρόχρωμο βυθο και μαυρο φοντο.

Το προβλημα ειναι οταν τα ψαρια ειναι σε γυαλα ,γιαυτο λεμε βγαλτε τους μονομαχους απο της γυάλες τις στρογγυλες .
Δεν μπορουν να προσανατολιστούν,ενω σε ενα ενυδρειο με φυτα, και βιοτοπικα κοντα δεν νομιζω να υπαρχη τετοιο προβλημα

Πεσμας περισοτερα μιας και το εχετε θεμα με τον καθηγητή σου.
Τα υπολοιπα που ειπωθηκαν απο τον καθηγητη σχετιζονται μονο με το μαθημα που διδασκει. Το παραδειγμα με τα ψαρια απλα το ανεφερε στην προσπαθεια να εξηγησει πως τα ατομα με ειδικες αναγκες χρειαζονται ποικιλα ερεθισματα για να διαγουν αξιοπρεπη βιο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Βασίλης Κ : 15-03-13 στις 22:47 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01715 seconds with 11 queries