Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 20-01-10, 12:07
Το avatar του χρήστη neos
neos Ο χρήστης neos δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 07-02-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή αντιπρόταση

Προφανώς το ενυδρειάκι προορίζεται να τοποθετηθεί σε χώρο με προσεγμένη διακόσμηση οπότε το πρωτεύον είναι η αισθητική. Επειδή όμως το τελικό αισθητικό αποτέλεσμα δεν εξαρτάται μόνο από τον εξοπλισμό αλλά και από το περιεχόμενο, μήπως σε παίρνει να το παλέψεις για ένα ανοικτό ενυδρειάκι με overtank φωτιστικό; Θέλω να πω ότι το συγκεκριμένο ενυδρείο είναι όμορφο αλλά τόσο δύσκολο στο στήσιμο και τη συντήρηση που μπορεί το τελικό αποτέλεσμα να υστερεί (εύχομαι το αντίθετο). Σκέψου δλδ τη δυσκολία να καθαρίσεις άλγες από το τζάμι, να κλαδέψεις, να παίξεις με τη διακόσμηση (πέτρες, ξύλα) κλπ.
Αντιθέτως αφού διαθέτεις μεράκι και αρκετά χρήματα απ ότι φαίνεται, νομίζω ότι με ένα ανοικτό ενυδρείο (σκέτη γυάλα) και ένα κομψό φωτιστικό, μπορείς να φτιάξεις ένα πραγματικό κόσμημα! Δεν υπάρχει νομίζω κάτι πιο λιτό και όμορφο από μια σκέτη γυάλα με ένα κρεμαστό φωτιστικό και μια προσεγμένη (και κρυμμένη) φιλτροπλάτη με όλο τον εξοπλισμό μέσα. Νομίζω ότι αν δείξεις στη γυναίκα σου μερικά από αυτά http://showcase.aquatic-gardeners.or...tegory=0&vol=0 αποκλείεται να μη τσιμπήσει...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries