Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 11-10-16, 18:02
ANDREASOMAGEIRAS Ο χρήστης ANDREASOMAGEIRAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-09-2016
Περιοχή: ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟ
Μηνύματα: 101
Προεπιλογή

Ναι είχαμε ατύχημα ευτυχώς η συσκευή άνοιξε αλλά τα πλήκτρα κάνανε τα δικά τους.
Σήμερα ολη μέρα (της μη εργάσιμες ωρες) την έφαγα για να ανακτήσω της επαφές μου.

Της αντλίες απλά της βλέπω και της ερωτεύομαι αυτή την εποχή, γιαυτό ρωτούσα επίμονα αν 1000 λίτρα την ώρα μπορούν να υποστηρίξουν τη δεξαμενή μου.

αλιενς μου είχες προτείνει μια αντλία απο ελληνικό κατάστημα αλλά δεν έγραφε πουθενά κατανάλωση.(σε ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου)

Το σύστημα για κατασκευή φίλτρου το φανταζόμουν πολύ καιρό πριν βρω τη δεξαμενή, είχα καταλήξει σε αυτή τη λογική γιατι δεν είχα αντλία αξιόλογη να μου σηκώσει το νερό απο τον πάτο της δεξαμενής μου, εχω μια αντλία απο ενυδρειο με μανομετρικο 80 πόντους.
μετά είδα οτι κατι παρόμοιο με αυτό που σκέφτομαι ειχε φτιάξει κουμαν οπότε το υλοποίησα οσο ποιο κοντά μπορούσα με τα μέσα και της δυνατότητες που είχα.(οπτικά και λειτουργικά καμία σχέση απλά εχουν την ίδια λογική το νερό ανεβαίνει μόνο του κι εγώ απλά το σπρώχνω για λίγο)

Η επόμενη επέμβαση μου θα είναι κάτι ποιο αξιόπιστο σε αντλία και καπάκι αλλα 36 λίτρα ελαφρόπετρα,, αφού πρώτα θα εχω σκεπάσει την δεξαμενή με νάιλον για να περιμένω το χειμώνα.
σκεφτομαι και την κατασκευή ενός μικρού σκιμερ με μια αντλία 250 λίτρα την ώρα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01450 seconds with 11 queries