Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 17-01-19, 12:31
AlexTsik Ο χρήστης AlexTsik δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-01-2019
Περιοχή: Koropi
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Τα εβγαλα ηδη....
Για το χαλικι εχεις δικιο...δεν εχω φως στα ψαρια ομως το πλακακι μου ειναι μεταλλικο και καθρεπτιζει ελαφρως οποτε το κανει ακομα χειροτερο....
Σου εχω κι αλλα χειροτερα νεα....τα οποια μολις ανακαλυψα τυχαια!!!! Οσο εγω διελυα το αλατι στο μπωλ με το νερο απο το ενυδρειο που θα βαπτιζα τα μικρα...εγινε το λαθος, και επεσε το αλατι(οχι απο εμενα αλλα οχι οτι εχει σημασια τωρα)...μιση χουφτιτσα χωρις να διαλυθει!!!!και το χαλικι ειναι στο μεγεθος του αλατιου...κι εχω ψιλοφρικαρει τωρα... Πηρα αναγκαστικα το pet και μου ειπε να βγαλω 20lt νερο ενυδριου σε μια γυαλα, να βαλω τα ψαρια, μετα να αδειασω το ενυδρειο να το πλυνω καλα...πως θα ξεχωρισω το αλατι αναμεσα απο το ασπρο χαλικι...οεο??? και να ξαναβαλω το καθαρο χαλικι...με καθαρο νερο....και μετα τα υπολοιπο νερο με τα ψαρακια....αν δεν σοκαριστουν με ολο αυτο....τι να πω... Α επισης μου ειπε να μην ταισω σημερα, να εχω κλειστα φωτα και αυριο αρακα... ενω αλλος υπευθυνος παλι πετσοπ μου ειπε να κανω λιγο λιγο με τη σκουπα που ομως εχει σχαριτσα για να μην ρουφαει το χαλικι οποτε θα καθαριζω νερο το αλατι θα παραμενει μεσα μεχρι να διαλυθει...και θα καθαρισει σταδιακα .....οπως επισης μου ειπε οτι και στις μεγαλες δεξαμενες ριχνουν αδυαλυτο το αλατι για να σωσουν τα ψαρια...οποτε δεν ειναι κατι που θα τους κανει κακο αλλα πρεπει σιγα σιγα να το καθαρισω....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01394 seconds with 11 queries