Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 31-10-15, 23:39
Το avatar του χρήστη johnpecn`
johnpecn` Ο χρήστης johnpecn` δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2008
Περιοχή: Βυρωνας
Μηνύματα: 1.642
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikolson Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι 96w.....48w εχω! Ειναι 0,8w
-------------------------

Η αληθεια ειναι οτι ολα ξεκiνησαν μολiς μειωσα co2 απο 120/min σε 55/min.
Μαλων θα φτιαξω τα λιπασματα που πειρα να ξεκινησω να τα ριχνω ολα!!!
Δες εδω
http://youtu.be/ppytfZvykZY

Τα κανεις λιγο βιαστικά ολα αντιμετώπισε λιγο πρώτα την αλγη που εχεις και μετα ξεκινάς και φουλ λιπανση η σταγκχορν δεν εγινε απο το πολυ φως αλλα απο ξέσπασμα αμμωνιας (δεν εχει σημασία αν μετράς αμμωνια η οχι μιλάμε για Ξέσπασμα οχι για κατι μόνιμο,μιας και είχες και θανάτους ψαριών μπορει αυτη να ηταν η αιτια) το co2 πρεπει να βρεις μια σταθερή παροχή κ να την αφήσεις ως εχει (το κοντρολερ αν δεν ειναι ποιοτικό ποιο πολυ κακό κανει παρα καλο)
Εγω θα αφαιρουσα κλαδευα την πιο πολυ αλγη ,θα κράταγα το νερο καθαρό μ αλλαγές μικρές και θα την χτύπαγα στοχευμένα με οξυζενε για καμια βδομαδα ολα αυτα,και μετα θα ξεκιναγα ξανα λιπανση.Υπαρχει κ η άλλη άποψη να ξεκινήσεις φουλ λιπανση διοξείδιο κλπ και τα φυτα να την υπερνικήσουν εγω σου είπα τι θα εκανα.
Για τον πολυ φωτισμο που λεει ο sarpijk εγω δεν συμφωνώ,αλγες ειναι δεν ειναι καμια ανίατη ασθένεια,κι εξάλλου αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις ας πουμε εγω 10 χρονια δεν ειχα ποτε ασθένειες σε ψαρια με συνέπεια να μην ξερω τιποτα απο φάρμακα θεραπείες κλπ. Απο άλγες δόξα το θεό τις ειχα όλες .
__________________
test
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,29857 seconds with 11 queries