Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 26-02-06, 14:53
Το avatar του χρήστη CASPER
CASPER Ο χρήστης CASPER δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-09-2005
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 679
Lightbulb βάση ενυδρείου

Καλημέρα σε όλους
Θα ήθελα τα φώτα σας...............
Οπως φαντάζομαι συμβαίνει κάποια στιγμή σε όλους, εδώ και αρκετό καιρό, σκέφτομαι να αλλάξω το ενυδρείο μου με μεγαλύτερο.
Ενα από τα σοβαρότερα προβλήματα για κάτι τέτοιο, είναι (όπως και σε όλους φαντάζομαι) το ρημάδι το κόστος.
Σκέφτηκα λοιπόν έναν τρόπο για να γλιτώσω το έπιπλο, που απ'ότι είδα τσούζει κιαυτό λιγάκι, και θέλω τη γνώμη σας για το αν γίνεται, ώστε να μην κάνω πατάτα.....
Λοιπόν:
Να κρατήσω το ήδη υπάρχον έπιπλο με την εξής πατέντα.
Το ενυδρείο το καινουριο, θα είναι διαστάσεων 1,20 με 1,30 μήκος και 50 με 60 πλάτος (και ύψος γύρω στα 50, αλλά αυτό δεν παίζει ρόλο για το συγκεκριμένο θέμα που θέλω να ρωτήσω).
Το υπάρχον έπιπλο είναι 1 μέτρο χ 40 πόντους.
Αν λοιπόν πάνω στο έπιπλο μπεί μια "σανίδα" σαν βάση, στις διαστάσεις του νέου ενυδρείου, και από πάνω μπει κανονικά το ενυδρείο, θα περισεύει κατά κάποιους πόντους γύρω γύρω από το έπιπλο. Θα δημιουργούσε πρόβλημα αυτό? Ετσι θα έχω να πάρω μόνο το ενυδρείο και το καπάκι.
Είδα σε διάφορες ιστοσελίδες κάποια ενυδρεία που το design τους ήταν με πιο στενό έπιπλο από ότι το ενυδρείο. Ετσι μου ήρθε η ιδέα.
Γίνεται λέτε???
Ευχαριστώ...
Υ.Γ.1. Τις διαστάσεις του νέου τις δίνω στο περίπου, γιατί ψάχνω πρώτα αν γίνεται αυτό που λέω, και μετά βλέπω τι "γυαλα" θα βρώ.
Υ.Γ.2. Κανέναν μαραγκό ξέρει κάποιος βρε παιδιά για να δώ και πόσο θα μου στοίχιζε να φτιάξω έξω τη βάση? Ενας που βρήκα εγώ, μάλλον με πέρασε για την κόρη του Κόκκαλη, και μου ζήτησε κάτι τρελά ποσά!!!!
__________________
Μαριλένα
το καμάρι μου
....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02498 seconds with 11 queries