Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #113  
Παλιά 12-08-19, 19:25
manos3 Ο χρήστης manos3 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2016
Περιοχή: Ηράκλειο
Μηνύματα: 624
Προεπιλογή

Εδώ, όλα καλά .

Πριν λίγους μήνες αποφάσισα οτι δε μου αρέσει το ενυδρείο όπως πάει και σκέφτηκα να βγάλω κάποια φυτά και να αυξήσω τις ποσότητες σε άλλα για να πάω σε ένα πιο ωραίο dutch scape. Για να μην πετάξω αυτά που έβγαλα (δικαιολογία ) κόλλησα ένα 60x40x40 (90 lit) και τα έβαλα μέσα αλλά μου βγήκε κάτι σε πιο nature scape που το τρέχω με 2 προβολάκια led, 2 εσωτερικά φιλτράκια και έλεγχο θερμοκρασίας με stc και ανεμιστηράκια/θερμαντήρα. Μέσα έχω 6 corydoras από προηγούμενη γέννα δικών μου αλλά θα ήθελα να το κάνω ενυδρείο μόνο για αυτά...




Αφού έχει περάσει ο καιρός έχω μπει σε σκέψεις να ξεστήσω το 180 lit και να το κάνω ένα ωραίο nature scape και να κάνω αντίστοιχα το 90 lit dutch scape που το έχω απωθημένο. Δεν ξέρω, δεν έχω καταλήξει, το αφήνω για φθινόπωρο που θα έχουν πέσει οι θερμοκρασίες...

Παράλληλα με τις αλλαγές που κάνω έχω αρχίσει και βγάζω κάποια κλαδέματα στη λίμνη με τα χρυσόψαρα για να δω πως θα τα πάνε σαν emersed. Κάποια δεν ανταποκρίνονται και "καίγονται" άλλα πάλι πάνε καλά, παρακάτω δείχνω lobelia cardinalis mini που μου γίνεται μωβ και ludwigia (repens rubin ή mullerti, δεν θυμάμαι), hydrocotyle tripartita και κάποιο είδος moss.


Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1.jpg
Εμφανίσεις:  571
Μέγεθος:  71,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2.jpg
Εμφανίσεις:  557
Μέγεθος:  63,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  3.jpg
Εμφανίσεις:  551
Μέγεθος:  72,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  4.jpg
Εμφανίσεις:  504
Μέγεθος:  80,1 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,05005 seconds with 12 queries