Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 04-11-17, 08:34
Μιχάλης jazz Ο χρήστης Μιχάλης jazz δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2017
Περιοχή: Κρητη
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artemisia Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία Μιχάλη εξού και ο υδροβιότοπος, που είναι υπέροχος !! Βάλε φυτά φούλ .
Δείξε και τις άλλες λιμνούλες
Για να φυλαξω τα φυτα επιφανειας για να εχω το καλοκαιρι για τη μεγαλη λιμνη,εβαλα ενα απο καθε ειδος σε μια λεκανη διαφανη μεσα στο σπιτι διπλα στην τζαμαρια που εχει περισσότερο φως.Λιγο χωμα ,ενα βραχακι και 9 κουνουποψαρα.Το αποτελέσματα μετα απο δυο μηνες ειναι η λεμνα να υπερισχύει της αζολας,το αλλο φυτο με τα πολλά φύλα δεν ξερω ονομα να μεγαλωνει ανετα ,ο ιακινθος να ζορίζεται και το άλλο που κρέμεται εξω απο το δοχειο να μεγαλωνει αργα και σταθερά.Στη φωτο φαίνονται μερικα σαλιγκάρια που καθαριζουν τηναλγη απο τα τοιχώματα του δοχείου,και τα ψαράκια που εχουν μείνει 5...τα δυο πηδηξαν εξω τα αλλα μάλλον κανιβαλιστικαν...φαίνεται ενα στη φωτο μισοφαγωμενο.
Αυτο που θελω να μάθω ειναι τι τρωνε τα ψαρακια 2 μηνες τωρα και τι τα σαλιγκαράκια. ..δεν εχω βαλει τιποτε μεσα μονο συμπλήρωμα νερου.?.για να μπορεσω να τα φροντισω καλυτερα μια στις τοσες που παω...Αν ξερει καποιος να μου πει τα ονοματα των φυτων στη φωτο...Και τελος που να βρω πληροφορίες για συστήματα τετοια αυτοβιοσιμα για να παω σε μεγαλυτερο δοχείο διαφανο για το σπιτι ...γιατι το αποτελεσμα ειναι πολυ εντυπωσιακό. ...
Η πρωτη φωτο ειναιαλλη μια λιμνη στο κήπο απο ντεπόζιτο που είχε τρύπημα και κόπηκε καταλλα για λιμνουλα..
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Untitled Capture 2.jpg
Εμφανίσεις:  514
Μέγεθος:  80,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Untitled Capture 1.jpg
Εμφανίσεις:  541
Μέγεθος:  48,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Untitled Capture 0.jpg
Εμφανίσεις:  511
Μέγεθος:  79,9 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01583 seconds with 12 queries