Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 25-09-12, 09:19
Το avatar του χρήστη jimbit22
jimbit22 Ο χρήστης jimbit22 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2011
Περιοχή: Ελληνορώσων
Μηνύματα: 491
Προεπιλογή Το πρωτο aquascape μου :)

Γεια σας παιδια με λενε Δημητρη και ειμαι μελος εδω και αρκετο καιρο, αλλα τωρα τελευταια αρχισα να γραφω..
πριν τρεις μηνες και μετα απο πολυ διαβασμα αποφασισα να ξεκινησω ενα φυτεμενο καθως με μαγευε η εικονα του υποβρυχιου κηπου και ετσι ξεκινησα να μαζευω υλικα..
DIY ενυδρειο, DIY βαση, φιλτρα(2211,2215), DIY φωτιστικο Led 132w, μπουκαλα Co2 και reagulator απο βαρελι μπυρας και διαφορα παρελκομενα απο ebay και πετρες απο χωριο..
φυτα βρηκα απο παιδια εδω στο φορουμ που τα ειχα στο μικρο μου φυτεμενο εδω και καιρο..
ολο το ενυδρειο στηθηκε εχθες μετα απο προετοιμασια (μπανακι σε χλωρινη και μετα σε δοχειο με κυκλοφοριτη και τριπλη δωση πριμε και εξελ)των φυτων καθως ειχα προβλημα κλαδοφορας στο μικρο το οποιο κα ξανα εστησα για ξεφορτωθω την αλγη..

Το φωτιστικο προς το παρον τρεχει στ 50w καθως δεν εχω τροφοδοτικο να δωσει τα καταληλα αμπερ για να τρεξει σωστα.. δεν υπαρχει ομως προβλημα προσωρινα, καθως τα γλαστρακια hemianthus τα ειχα 4 μερες μεσα αφυτευτα και διπλασιαστικανε σε πυκνωτητα αλλα pearling δεν ειδα..
μερικες φωτο:







απο φυτα βια background εχω αρκετα κοκκινα-ροζ απο την μια μερια και απο πρασινα μονο bacopa και ενα αλλο που δεν ξερω ποιο ειναι που περιμενω να μεγαλωσουν για να τα κανω θαμνακια απο την πλευρα που φαινεται αδεια πισω απο τις πετρες..
περισοτερες πληροφοριες για τα ειδη που διαθετω το βραδακι λογικα..
περιμενω αποψεις και προτασεις απο τους σχετικους του ειδους!
ps: το γλαστρακι το κραταω για emmersed αλλα αμα χρειαζεται το συμπληρωνω στο σεταπ..
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC_0060.jpg
Εμφανίσεις:  1915
Μέγεθος:  55,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC_0062.jpg
Εμφανίσεις:  1819
Μέγεθος:  53,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC_0065.jpg
Εμφανίσεις:  1800
Μέγεθος:  57,8 KB  
__________________
3dpg.gr/3D Printers Greece

30lit amano-red cherry shrimp
60lit blue pearl shrimp
130lit hi-tech φυτεμένο RIP
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01657 seconds with 12 queries