Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 28-09-18, 12:18
Το avatar του χρήστη Fishermen1234
Fishermen1234 Ο χρήστης Fishermen1234 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2016
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 673
Προεπιλογή

Παιδια το ψαρι μας άφησε χθες το πρωί... Πολύ γρήγορα έγιναν όλα πριν καν καταλάβω καλά καλά τι συμβαίνει... Κάποιες φορές νομίζω πως φταίνε τα πετ σοπ που βασανίζουν τα ψάρια μες τα ποτηράκια και τα πενταλιτρα δοχεια. Δεν ξέρουμε τι ζόρια έχουν τραβήξει πριν τα προμηθευτούμε, και ούτε φαίνεται ευκολα, ειδικά στους μονομάχους δεν φαίνεται και τι ηλικία έχουν. Δεν μπόρεσα να κάνω κάτι περισσότερο, μέχρι και τάφο του έφτιαξα[emoji23] Οι μετρήσεις μου ηταν άψογες... Τώρα το εικοσαλιτρο θα γίνει φυτώριο, το πολύ πολύ κάνα σαλιγκάρι να βάλω. Προσωπικά δεν θα ξαναεβαζα ψάρι σε κάτω από τριάντα λίτρα, γιατί είναι δύσκολο στο να συντηρείς σωστές συνθήκες και μπελάς. Ευχαριστώ παιδιά που ασχοληθηκατε, και το συμπέρασμα μου είναι πως κάποιες φορές, δεν προλαβαίνεις καν να αντιδράσεις κ να αναγνωρίσεις την ασθένεια. Εγώ θα παραμείνω τουλάχιστον για τώρα μόνο με τα χρυσόψαρα. Ένα χρονο πρπου τον ειχα. Και σε 4 χρόνια στο χόμπι είναι το 2ο ψάρι που χάνω, δεν μπόρεσα να κάνω κάτι παραπάνω, σε αντίθεση με τις πολλές άλλες φορές που αντιμετώπισα ασθενειες, αυτή τη φορά πραγματικά "σήκωσα τα χέρια ψηλά". Απλά αναρρωτιεμαι μήπως ήταν "γέρικος", και μου τον πούλησαν για νεότερο. Αν θέλετε πείτε μου τη γνώμη σας πάνω σ' αυτο, θενκς για το χρόνο σας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries