Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 17-06-15, 00:07
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

καμια πολυπλοκοτητα αν δε θελεις. Μπορεις να τα εχεις όλα αυτοματοποιημένα...μπορεις και τιποτα. Ένα ψεκασμα μια φορα τη μερα μπορει να είναι υπεραρκετο - εξαρτάται ποσο καλο "αερισμο" εχει το βιβαριο. αν θελεις να κρατησεις darts το μονο εργαλειο που χρειαζεσαι ένα ένα υγρασιομετρο και θερμομετρο.

ο φωτισμος μπορει να είναι μια απλη λαμπα οικονομιας...για τα φυτα προτιμάμε περιπου 6000-6500 κελβιν. τα ζωντανα αναλαμβανουν τη λιπανση.

τα καταστήματα που εχουν ζωντανες τροφες και φερνουν και τα αντιστοιχα ζωάκια εχουν ποικιλια τροφων. από εκει και οι μυγες και τα springtails και τα φασουλοσκαθαρα που εχω....μπορω να σε "μπολιασω" κι εγω για αρχη.

τα darts είναι δηλητηριωδη μονο στη φυση. στην αιχμαλωσια δεν μπορουν να παραγουν δηλητηριο. Αυτό βεβαια δε σημαινει ότι μπορεις να τα πιασεις.
τα red eye και καποια αλλα ειδη είναι νυκτοβια οποτε εξαρτάται και τι ζητας. εγω δεν ηθελα έναν βατραχο που είναι ακίνητος ολη μερα κοιμισμένος και να κοαζει τη νυχτα Υπαρχουν πολλες πληροφοριες σε ξενα σαιτς για τις απαιτησεις των ειδων. αυτό το ειδες? http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=51929

οσο για τα γλαστρακια επαρκουν γιατι τα συγκεκριμενα φυτα χρειαζονται μικρη ποσοτητα υποστρώματος. περισσοτερο για αγκιστρωση παρα για θρεψη. αναλογα το ειδος παντα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01465 seconds with 11 queries