Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 14-04-18, 00:05
Το avatar του χρήστη G_AQUA
G_AQUA Ο χρήστης G_AQUA δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 07-11-2015
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 582
Προεπιλογή

Δεν καταλαβαίνω βρε αδελφέ DiSkus τι σχέση έχουν όλα αυτά τα βιντεάκια που ανεβάζεις....

Έγραψες ότι ο WiSe έκανε χοντρή.... @##@ και πρέπει η βάση και το ενυδρείο να μπορούν να κινηθούν ελεύθερα. Εγώ σου απάντησα ότι δεν είναι @##@ και σου έβαλα ένα βίντεο που δείχνει τι διαφορά έχει ένα ασφαλισμένο με ένα μη ασφαλισμένο άρα το να τα ασφαλίσεις μόνο @##@ δεν είναι, όπως είπες.
Έγραψα πουθενά μήπως ότι η ασφάλιση είναι υποχρεωτική και ότι αν γίνει σεισμός (τι σεισμός; 4,9; 5,7; 9,5; ) θα συμβεί σε ΟΛΑ τα ενυδρεία ο κακός χαμός;

Υπάρχουν ενυδρεία 50Χ50Χ50, 150Χ50Χ50, 250Χ50Χ50. Είναι άπειρες οι αναλογίες διαστάσεων που κυκλοφορούν. Δεν αντιδρούν λοιπόν όλα το ίδιο. Όσο πιο μεγάλη είναι η αναλογία μήκους και ύψους ως προς το πλάτος τόσο πιο ασταθή γίνονται. Μιλάω με επιχειρήματα, με νόμους της φυσικής. Δεν αμφισβητούνται. Το έγραψα και πιο πριν, υπάρχει λόγος που πέφτει η βιβλιοθήκη και δεν πέφτει ο καναπές! Έγραψα επίσης ότι ένα ενυδρείο "τυπικών" διαστάσεων, δεν μπορεί να έχει ποτέ πρόβλημα! Αυτά που μου δείχνεις στα βίντεο, εγώ τα έχω γράψει από χθες! Που δεν σε κάλυψα;

Δεν υπάρχει λοιπόν κανένας λόγος να μπουν βιντεάκια με κάθε σεισμό που έχει καταγραφεί στον πλανήτη γιατί δεν αλλάζει το ότι να ασφαλίσεις το ενυδρείο σου πάνω στον τοίχο, δεν είναι @##@!!! Γιατί από εκεί ξεκίνησε το debate μας. Εσύ έγραψες ότι είναι λάθος, εγώ ότι δεν είναι...
Λόγο να ανέβει άλλο βίντεο θα έχει αν μου βρεις ένα που δείχνει δυο ίδια ενυδρεία, ένα σε τοίχο, ένα ελεύθερο, αυτό στον τοίχο να πέφτει και το ελεύθερο να την βγάζει λάδι...

By the way, σου έγραψα ότι για να σου κουνηθεί τόσο το ενυδρείο χωρίς να χυθεί νερό ή το νερό ήταν χαμηλά ή έχεις φαντάσματα σπίτι. Στο τελευταίο βίντεο που ανέβασες δες πόσο χαμηλά είναι το νερό του τύπου. Άρα, τι σου μένει; Τα φαντάσματα!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01521 seconds with 11 queries