Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 04-07-18, 09:31
gREGGS Ο χρήστης gREGGS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2017
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Καλημέρα και καλώς σας βρήκα

Καταρχάς να ευχαριστήσω την ομάδα για τις πολύτιμες πληροφορίες που έχω λάβει το τελευταίο εξάμηνο που έχω κάνει την εγγραφή. Εύχομαι να συνεχίσετε την καταπληκτική σας δουλειά!
Ως αρχάριος λοιπόν καταλαβαίνετε έγινε η αγορά 2 χρυσόψαρων σε 20λιτρη γυάλα πριν έξι μήνες. Μάλιστα ο πετσοπας μου έλεγε να πάρω 4 γιατι έχω χώρο! [emoji23]
Τεσπά, άρχισα το διάβασμα μετά την αγορά (κλασική περίπτωση) με αποτέλεσμα να αντιλαμβάνομαι όλα τα λάθη που είχα κάνει. Για να μην φλυαρώ έξι μήνες ταλαιπωρήθηκα και εγώ μαζί με τα ψαράκια με καθημερινές αλλαγές, προσθήκη κρεμαστών φίλτρων (2) πλέον του αρχικού, προσεκτικό τάισμα κλπ. Όλα αυτά βέβαια γιατι δεν υπήρχε η δυνατότητα για μεγαλύτερο ενυδρείο.
Ευτυχως, για τα ψαράκια, βρήκαν την ελευθερία τους πριν μερικές ημέρες που αφέθηκαν στη λίμνη Σελεπίτσαρι στο Κερατσίνι. Χάρηκαν τόσο που εξαφανίστηκαν από μπροστά μου σε δεύτερα. [emoji23]
Και τώρα έρχεται το ερώτημα. Μέσα σε όλα, είχα βάλει στο 20 λίτρο 5 κιλά μαύρη ενυδρειακη άμμο. Δηλαδή 4-5 εκατοστά γέμισμα. Εδώ και 3 ημέρες έχω βάλει στη γυάλα έναν υπεροχο μονομάχο.
Με έχει ήδη συνηθίσει ο τυπάκος κολυμπώντας γρήγορη προς εμενα μόλις με βλέπει. Αναρωτήθηκα λοιπόν αν είναι καλή ιδέα να αφαιρέσω τώρα μέρος της άμμου μιας και διάβασα ότι μόνο κινδύνους ελλοχεύει το μεγάλο πάχος από λεπτοκκοκη άμμο

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01509 seconds with 11 queries