Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 10-05-19, 00:11
Το avatar του χρήστη Foccacia
Foccacia Ο χρήστης Foccacia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2019
Περιοχή: Πειραιά
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Δεν με πειράζει να μαλακωσω το νερό αν είναι να μείνουν οι καρδινάλιοι... σκαλαρια είναι μόνο ένα ζευγάρι.. έλεγα μήπως μείνουν έστω μέχρι να μεγαλώσουν λίγο και βλέπουμε.. τα καρχαριακια το ξέρω πως θα χρειαστεί να φύγουν..πειράζει να τους χαρούμε μέχρι να μεγαλώσουν λίγο; Θα τους κάνει κακό αυτό; Έχω σκεφτεί για ένα πολύ μεγάλο ενυδρείο αλλά τώρα έχω κάνει ταυτόχρονα 2 και ασχολούμαι με αυτά.. ήθελα να ξαναδώ για άλλο σε 1-2 χρόνια..
Άσχετα με το τελικό μέγεθος σκαλαρια και καρχαρίες πιστεύεις πως έχω πολλά ψάρια για 180 λίτρα ; Αξίζει να αλλάξω 10 καρδινάλιο 10 danio με 6-8 ραμιρεζι απο θέμα ιχθυοφορτησης;
Έχω διαβάσει για το α/ο φίλτρο αλλά δεν έχω καταλάβει καλά.. ουσιαστικά παίρνω ένα μηχάνημα που μαλακώνει το νερό και το κρατάει εκεί που θελουμε ; Δεν έχω πολλές επιλογές και αναγκαστικά θα ασχοληθώ με επεξεργασία νερού.. απλώς θα ήθελα να μάθω τον λιγότερα χρονοβόρο και περισσότερο αυτοματοποιημένο τρόπο..
τα ψεύτικα διακοσμητικά σύντομα θα φύγουν.. όταν τελειώσω μελέτη διάβασα για τα φυτά και καταφέρω να διαλέξω επιτέλους αυτά που θελω.. μια μέρα θα γίνει γενικό σετ απ απο την αρχή..
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01394 seconds with 11 queries