Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 05-12-16, 11:56
tsantos Ο χρήστης tsantos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
Μηνύματα: 493
Προεπιλογή 800lt Κοινωνικο Tanganyika

Ολα ξεκινησαν απο ενα Ασερνικο Frontosa το 2ο σε ιεραρχια στο ενυδρειο μου http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=58479 πριν περιπου ενα χρονο και κατι ετρωγε τοσο ξυλο απ το Α ασερνικο που το εβγαλα γιατι δεν θα αντεχε και το εβαλα αναγκαστικα σε ενα 180αρι μαζι με μια ομαδα απο 10 περιπου ατομα Julidochromis Marlieri στα 4-5cm.Το ενυδρειο βρισκετε στο σπιτι της πεθερας μου γιατι δεν ειχα χωρο να το βαλω,μιας και τα αγαπησε ζουν εκει.Την εχω μαθει και κανει αλλαγη νερου καθε Κυριακη
Πριν κανα μηνα περιπου αποφασiσε ενα φιλαρακι να σταματησει το Hobby και πουλαγε ενα ενυδρειο διαστασεις 202x65x70 με βαση κοιλοδοκο ντυμενη,με φωτηστικο led,sub με υλικο στρωμενο,θερμαντηρες με stc1000 και ενα extra εξωτερικο φιλτρο,ολα μαζι στα 250ευρο και με ευκολιες πληρωμης!!!Της το ειπα και ειπαμε να το παρουμε μισο μισο και φυσικα να μπει στο σπιτι της
Το ενυδρειο θα το μεταφερουμε την Κυριακη 11/12 και θα στηθει επιτοπου σε χωρο που εχει ετοιμασει
Επειδη βρεθηκαν σε προπαραγγελια καποια ψαρια που ειχα στο μυαλο μου για αυτο το ενυδρειο ειπαμε να τα παραγγειλουμε και να μπουν και αυτα στο 180αρι για καμια εβδομαδα,μην τα ψαχνω παλι!
Ηρθαν 4 Variabilichromis moorii 1 ασερνικο στα 10 περιπου cm και 3 θηλυκα στα 6 περιπου.
Σε λιγες μερες η συνεχεια!!!
μερικες φωτο απ τα Variabilichromis









Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01529 seconds with 11 queries