Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 30-01-13, 13:05
Manos_SKG Ο χρήστης Manos_SKG δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2013
Περιοχή: Thes/niki
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Παλιότερα είχε τύχει σε μαγαζί να έρθει όλη η παρτίδα στραβή και το μαγαζί συνεννοήθηκε με τον πελάτη και έγινε η επιστροφή κανονικά.

Βέβαια μη θεοποιούμε το εξωτερικό. Απλά ίσως είναι ένα βήμα μπροστά από εμάς. Μπορεί να πέσεις σε καλό πωλητή μπορεί και όχι. Και για δοκίμασε να απευθυνθείς κατευθείαν στην εταιρεία. Θα σε βγάλουν τρελό (με το γάντι) αντί να παραδεχτούν το σφάλμα σε κάποιες περιπτώσεις.
Το έκανα και περιμένω απάντηση. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον. Θα σας το παραθέσω μόλις μου απαντήσουν.
-------------------------
Η διαδικασία στρωσίματος του φίλτρου επισπεύσθηκε με μπόλι από φίλη στη Θεσσαλονίκη και οι νέες μετρήσεις είναι 0,0,20 (με άλλο υγρό τεστ - το οποίο ενισχύει τα επιχειρήματά μου ότι τα τεστ της API ήταν ελαττωματικά). Ο προμηθευτής σήμερα μου έστειλε νέα υγρά TETRA και θα γίνουν συγκρίσεις άμεσα.

Αυτό που μένει τώρα είναι να καταλήξουμε στη σωστή ψαροσύνθεση του ενυδρείου αφού μάλλον η άμμος μου είναι ασβεστολιθική και μετράω PH 8+ αν και νομίζω ότι πρέπει να αλλάξει ο βυθός τώρα που είναι ακόμα φρέσκο το ενυδρείο γιατί είναι περιοριστικό!

Δεν καταλαβαίνω γιατί οι πετσοπάδες δεν εξηγούν τι σημαίνει να βάλεις ασβεστολιθική άμμο και μόνο μηχανικό φίλτρο!!! Πιο πολλά λεφτά θα έβγαζαν αφού θα εξηγούσαν την ανάγκη διαφορετικών αγορών και αν δεν απογοητευτεί ο αρχάριος μπορεί να τον κρατήσει τελικά πελάτη για μία ζωή! Εγώ ΝΟΜΙΖΑ ας πούμε ότι έστρωνα το φίλτρο μου εδώ και ένα μήνα και ταλαιπωρούσα τα ψάρια μου γιατί περίμενα να στρώσει το μηχανικό φιλτράκι της aquael! Θα έδινα 20€ για ένα βιολογικό και μαζί με μπόλι από την 7η μέρα θα χαιρόμουν το χόμπυ. Λίγο έλειψε να τα παρατήσω!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Manos_SKG : 30-01-13 στις 13:05 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01531 seconds with 11 queries