Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 25-05-07, 23:06
Το avatar του χρήστη jstiva
jstiva Ο χρήστης jstiva δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-10-2005
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 139
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην jstiva
Προεπιλογή Corydoras aenaus χωρίς ...μουστάκια?

Πριν από 3-4 μέρες μετέφερα τα τρία γατοψαράκια μου στο νέο τους σπίτι 120 λίτρων. Μεταφέρθηκε στο νέο ενυδρείο το παλιό εσωτερικό φίλτρο της EHEIM (που ήταν στρωμένο) και ταυτόχρονα το ολοκαίνουριο 2213. Στο νέο ενυδρείο κυκλοφορούν 5 μικρά γκαπάκια και 2 ξιφοφόροι. Τα γατόψαρα ήταν - και είναι - γενικά πολύ φοβιτσιάρικα και σχεδόν πάντα κρύβονταν όταν τα πλησίαζα. Στο νέο ενυδρείο έχουν αρχίσει να γίνονται πιο κοινωνικά και έτσι μου δώθηκε και εμένα να τα παρατηρήσω καλύτερα. Το μεγαλύτερο και παλαιότερο από αυτά δείχνει να χαίρει άκρας υγείας. Τα δύο μικρότερα σε μέγεθος όμως δείχνουν πιο φοβισμένα και από όσο μπόρεσα να δω δεν έχουν μουστάκια!! Ξέρω πόσο σημαντικό πράγμα είναι τα μουστάκια για τα γατόψαρα και γι' αυτό έχω ανησυχήσει... Είπα να τα πιάσω να τα βάλω στο ενυδρείο νοσοκομείο αλλα αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο γιατί κρύβονται αλλα και θα στρεσαριστούν πάρα πολύ και δεν είμαι σίγουρος ότι πράγματι υπάρχει πρόβλημα... Ποια η γνώμη των εμπειρότερων?

Σημειωτέον ότι κανένα άλλο ψάρι δεν δείχνει να έχει πρόβλημα και όλα δείχνουν πολύ καλά στην υγεία και διάθεση τους.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01465 seconds with 11 queries