Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 25-05-12, 12:02
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ

Η άποψη μου, έστω κι αν είμαι νέος με τη συγκεκριμενη ενασχόληση (δεν γράφω χόμπυ!)

Διάβασα σε κάποιο άλλο ποστ και συμφωνώ απόλυτα : Τίποτε δεν είναι απόλυτο στη φύση

Ο λόγος που με έκανε να γραφτώ στο συγκεκριμένο φόρουμ και να συνεχίσω να ζητάω τις συμβουλές των πιο έμπειρων, είναι πως δεν υπήρχαν απόλυτες απόψεις, πως δεν υπήρχε τράβηγμα αυτιου, ακόμη και προσωπικές προσβολές, από έναν "εμπειρο" σε κάποιον "αρχάριο" σε ενδεχόμενα λάθη του 2ου (όπως γίνεται σε άλλα φόρουμ)

Έχω ήδη γράψει πως το μέγεθος του ζωντανού δεν παίζει ρόλο. Την ίδια αξία έχει ενα ψάρι και ένα άλογο!
Και εφόσον επιλέξαμε να ασχοληθούμε με τα ενυδρεία, οφειλουμε αρχικά να διαβασουμε και στη συνεχεια να ρωταμε

Ήρθε όμως και η ώρα να γράψω την ένσταση μου. Επειδή πρόκειται για φόρουμ και επειδή μιλάμε όλοι μας πίσω από ένα πληκτρολόγιο, πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας κάποια πραγματα

Δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Την οικονομική άνεση που έχει ο Α, δεν μπορεί να την έχει ο Β. Τον χώρο που έχει ο Α, δεν μπορεί να τον έχει ο Β.Τον χρόνο που έχει ο Α δεν τον έχει Β. Τη "λοξα" που έχει ο Α δεν την έχει ο Β

Αν θυμόμαστε τα παραπάνω και είμαστε λιγότερο απολυτοι στις απόψεις μας, νομίζω πως θα είναι το ιδανικό
Γνωρίζω πως υπάρχουν φορουμς, τα οποία πλέον υπολειτουργούν και κάποια άλλα τα οποία έχουν κλείσει, επειδή έπαψε να μπαίνει σ αυτα νέο αίμα και τελικα οι 40-50 "παλιοι", το "κλείσανε το μαγαζι!!"

Δεν έχω τις γνώσεις ορισμένων από εδώ μέσα, ούτε θα τις αποκτήσω ποτέ
Θέλω να συνεχίσω να μπορώ να ρωτάω
Ήδη έχω διαβάσει εντελώς αντίθετες απόψεις, σε συγκεκριμένο θέμα, μεταξύ "έμπειρων" ατομων!
Σημαίνει ότι κάποιος κάνει λάθος? Δεν νομίζω! Απλά βλέπουν το ίδιο θέμα από άλλη οπτική γωνία

Θερμή παράκληση, από ένα νέο μέλος του φόρουμ, κάντε ορισμένοι τη γνώση σας, βοήθημα για όλους εμάς
Μην την κάνετε όμως έπαρση...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01602 seconds with 11 queries