Θέμα: fringing reef
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 03-01-11, 22:31
Το avatar του χρήστη kostas82
kostas82 Ο χρήστης kostas82 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-02-2010
Περιοχή: Κ.κηφισιά Αττική
Μηνύματα: 2.572
Προεπιλογή

καλη χρονια και υγεια σε ολους παιδια ,9 μηνες σχεδον εχουν περασει κανοντας υπομονη, εχουν περασει ολα τα ειδη αλγης απο το ενυδρειο οι τελευταιες φευγουν σιγα σιγα ,προχώρισα σε αναβάθμηση του σκίμμερ σε atb big econo χαμηλη καταναλωση-υψηλή απόδοση ακριβώς το αντίθετο απο το κίνεζικο, καθώς και στην προσθήκη kalsium reactor tmc 1000 με 7,5 λίτρα μπουκάλα και arm xtra coarse για υλικό ,καθώς και αλλαγη λαμπτήρων άλλαξα τα μέταλα απο 10000κ σε 14000κ και την μια ακτινική με μια fiji purple .Ήρθε λοιπόν η ώρα και άφου τα 2 frags άπο monti που μου εδωσε ο μπιλι οχι δεν πεθανανε αλλά τριπλασιάστηκαν σε μέγεθος λέω να δοκίμασω να φιλοξένησω τις πρώτες ακροπόρες, θα ήθελα προτάσεις για δοκιμασμένες τροφες οι οποίες να :α)καλύπτουν τις απαιτήσεις τους,β)να μου κρατήσει πάνω από μήνα αν γίνεται, και τρόπο εφαρμόγης ,οι τελευταίες μετρήσεις είναι : ca 380,mg1400,no3 10,kh12,ph 8,po4 0, sal 1025.Έδω και τρεις μέρες ξεκίνησα και την προσθήκη βότκας και είμαι εν αναμονή των αποτελεσμάτων ορατή διαφορά μόνο στο skimate που είναι αρκέτα αυξημένο,λοιπόν για ρίξτε καμιά πρόταση
__________________
Κώστας
Πληροφορίες ενυδρείου :
Reef
Main display800l , Sump 200l
Lighting : DIY custom multichip led
Circulation: 3xwp60 jebao , jebao dct12000,Skimmer Atb big econo ,
Calsium reactor : Shuran jetstream 1, Zeo reactor Diy
Cooling Tr
20, Heating Eheim Jager
Auto top off DIY , ROWw

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 11 queries