Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 24-05-12, 15:39
Το avatar του χρήστη Αντωνης Πατρα
Αντωνης Πατρα Ο χρήστης Αντωνης Πατρα δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-06-2011
Περιοχή: πατρα - βασιλικο
Μηνύματα: 297
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anemos70 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρωτα απο ολα ευχαριστω ολους που βοηθανε με τις απαντησεις τους.

Χωρις στρωσιμο ψαρακι δεν αγοραζω, δυστηχω η ευτυχως....

Με προβληματισε η γνωμη του φιλου που προτεινει τουλαχιστον 60 λιτρα...πιστευα οτι με τα 25 30 θα ημουν πολυ καλα....


Οκ με τα φιλτρα σιγουρα θα παρω κατι καλο εστω και εαν ειναι υπερβολικο.

Θελω να ρωτηαω για τα φυτα που θα ταιριαζουν κατα την γνωμη σας με ενα μονομαχο....φανταζομαι καποια ευκολα, χωρις ιδιαιτερες αναγκες για CO2 εξοπλισμο....δεν ξερω εαν απαιτουν και ειδικο υποστρωμα...

Και απο λαμπες ....οι led εχουν τι μικροτερη καταναλωση?εαν υπαρχει καποια προταση ειναι ευπροσδεκτη....
εγω θα σου πω για τα λιτρα μονο... κατα την γνωμη μου 30 λιτρα ειναι αρκετα.. ο μονομαχος δεν χρησιμοποιει ολο το ενυδρειο.. πιανει την αγαπημενη του θεση και αραζει εκει.... σε 30 λιτρα μπορεις να βαλεις και μπολικα φυτακια.. το πιο ευκολο ειναι κερατοφυλλο και δεν θελει φυτεμα... κατα την γνωμη μου καλυτερα να ειναι ΚΥΒΟΣ το ενυδρειο οποτε τα φυτα θα πανε ψηλα και θα ειναι μουρλια .. το 60αρι παλι ειναι πολυ καλη επιλογη αλλα οχι απαραιτητη.. απο κει κι επειτα ειναι γουστα..
__________________

Μπορεις να πας πιο μακρια με μια ευγενικη λεξη και ενα πιστολι,παρα με μια ευγενικη λεξη μονο.’ Al Capone
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01440 seconds with 11 queries