Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 09-12-07, 22:03
Το avatar του χρήστη Pleco
Pleco Ο χρήστης Pleco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2007
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

το ότι το ενυδρείο είναι μικρό 60λτρ το ξέρω , αλλά σκοπεύω μόλις μεγαλώσουν λίγο να πάρω/φτιάξω μεγαλύτερο. Μετά από συμβουλές έδωσα το γκρι γατοψαράκι που είχαν τσιμπήσει. Μου έδωσαν 2 γατόψαρα κλόουν μικρά . Αυτά δεν έχουν δείγματα δαγκώματος από τα δοντάκια του αρσενικού ζέβρα , γιατί φεύγουν ταχύτατα μόλις τα πλησιάσει . Άλλες φορές κολυμπάνε βέβαια και στέκονται δίπλα δίπλα χωρίς πρόβλημα . Οι κλόουν μάλιστα ψάχνουν με τα μουστάκια τους ακόμα και το σώμα του αρσενικού ζέβρα!!! Εκείνο που δεν ξέρω είναι αν το κυνηγητό τα στρεσάρει και διάβασα ότι αυτά άμα στρεσάρονται αναπτύσσουν εύκολα ικ.Θα τα κηνυγάει χειρότερα σε εποχή αναπαραγωγής? Είναι σίγουρο πως θα αναπαραχθεί το ζεύγος ? Αν δεν ταιριάξει απλά δεν γεννάει ή τρώγονται μετά ? Γιατί τώρα δείχνουν να τα πηγαίνουν καλά. Με βάλανε σχεδόν με το στανιό στα τροπικά , επειδή με λυπήθηκαν με ό,τι είχα τραβήξει από τα παράσιτα και τις αρρώστιες στα χρυσόψαρα , μην πάθω τα ίδια και χειρότερα. Όσο για τις μετρήσεις ph δεν έχω μετρήσει αμμωνία , νιτρικά και νιτρώδη είναι οκ. Στην εβδομάδα Θα ξαναμετρήσω
-------------------------
έχω και έναν μέτριο πλεκόστομο που δεν τον πειράζουν σχεδόν καθόλου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pleco : 09-12-07 στις 22:03 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01409 seconds with 11 queries