Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #70  
Παλιά 30-03-21, 08:28
dkarae Ο χρήστης dkarae δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-10-2020
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή

Το έχω διαβάσει αναλυτικά Γιώργο !!! με βάση αυτό αλλά και γνώμες εδώ κατέληξα μόνο σε guppy. Και πίστεψέ με, τα παιδιά με σκάσανε, γιατί όταν πήγαμε στο πετ τρελάθηκαν και τα ήθελαν ΟΛΑ !!! Αν πηγαίναμε πριν μπω στο forum η ψαρόσουπα ήταν δεδομένη....

Ξέρω ότι τα λίτρα μου είναι λίγα.

Εχτές πρόσθεσα άλλη μια θηλυκή οπότε έχω 2 αρσενικά και 5 θηλυκά guppy. Δεν σκέφτομαι να το φορτώσω άλλο.

Ας το θέσω αλλιώς λοιπόν. Σκέφτομαι να βάλω άλλα δύο ψαράκια που θα βρίσκονται στο κάτω μέρος του ενυδρείου (κάτω ζώνη) και δεν θα ενοχλούν τα guppy. Στα παιδιά δεν αρέσουν οι γαρίδες και δεν τις θέλουν. Ψάχνω λοιπόν ένα ψαράκι που δεν θα μεγαλώνει πολύ και θα μένει χαμηλά. Τώρα αν τρώει και τα υπολοίματα τροφής που πέφτουν από τα guppy θα είναι άλλο ένα plus.... Σε αυτη τη λογική ψάχνω να δω τι θα κάνω... αν άκουγα τον πετσοπά τώρα θα είχα 2 pleco για πλάκα (κάνει και ομοιοκαταληξία χεχε)

Y.Γ. Καθάρισα εχτές το σφουγγαράκι του φίλτρου και με μια οδοντογλιφίδα τα μπεκάκια εμπρός και το φίλτρο πήρε για τα καλά τα επάνω του. Καμία σχέση. Οπότε όλα καλά !
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01363 seconds with 11 queries