Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 13-09-12, 20:15
Το avatar του χρήστη beat89
beat89 Ο χρήστης beat89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Περιοχή: Ολλανδία
Μηνύματα: 1.451
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου, υπαρχει και κατι γραμμενο στην παρενθεση για οποιον διαφωνει... :P
Δεν ειπαμε να το παιξει εμπορος αλλα που το κακο να βγαλει τα εξοδα του (η και κερδος δηλαδη, οταν τα σκαμε στα μαγαζια που δε μας υπολογιζουν καν ειναι δηλαδη οκ και οταν ενας συγχομπυστας φερνει ενα ειδος που ισως καποιων τους τρεχουν τα σαλια για να το αποκτησουν ειναι κακο να βγαλει κατι τις? εστω για το ρισκο που πηρε βρε αδερφε, σην τελικη ολοι ειναι κερδισμενοι ετσι, μαζι και το χομπυ και ισα ισα ισως ειναι και κινητρο για να φερει κι αλλα ειδη να εμπλουτιστουν τα ενυδρεια μας με ειδη που τα μαγαζια δε θα μας φερουν ουτε σε φωτογραφιες)
Ξερω αρκετους χομπιστες που εχουν φερει ψαρια απο το εξωτερικο και δεν νομιζω να εβγαλε κανεις τα εξοδα του.
Παρ' ολα αυτα συνεχιζουν να κανουν.
Κι εγω,μπορει να μην τα εχω εισαγει αλλα εχω παρει ζευγαρι ψαριων στην ιδια περιπου τιμη.
Αυτο που εννοω και θελω να τονισω,ειναι οτι δεν πρεπει να γινεται αυτοσκοπος το να βγει κερδος.
Ψαρια θα πρεπει να περνουμε επειδη οπως ειπες τα γουσταρουμε.
Αν βεβαια τα αναπαραγει καιρο,ειναι λογικο να βγει κερδος.Δεν διαφωνω σε αυτο,απλα δεν πρεπει να αγοραζουμε ψαρια μονο για αυτο το λογο.
Απο εκει και περα,καθε χομπιστας μπορει να ελεγχει και να επιλεγει που δινει τα ψαρια του και ετσι να αποφευχθουν αυτα που προαναφεραμε.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02190 seconds with 11 queries