Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 25-05-17, 09:39
kostascb Ο χρήστης kostascb δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-01-2017
Περιοχή: Βύρωνας
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristos Εμφάνιση μηνυμάτων
το λινκ που έχει αναφέρει μόνο Controller και όχι ανεμιστηρακια γι' αυτό έγραψα 10-12 ευρώ,πάντως σαν τελική τιμή (μαζί με ανεμιστηρακια)φτάνει κάπου εκεί 25-30 ευρώ,εγώ σε όλα τα ενυδρεία έχω βάλει έτοιμα από ebay http://www.ebay.com/itm/112055389536...%3AMEBIDX%3AIT
Όντως πολύ όμορφα και τακτοποιημένα αλλά προσπαθώ να σκεφτώ πως θα τα έβαζα με το καπάκι και δεν βρίσκω λύση.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DEXFISH Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία αυτά τα ανεμιστηράκια και οικονομικά. Εγώ άνοιξα έναν χαλασμένο παμπάλαιο Η/Υ και πήρα τα φανς από μέσα. Αλλιώς σε κατάστημα πάει περίπου 5€ το ένα. Άρα συμφέρει αυτό στο λινκ.
-------------------------


Εγώ θα σου πρότεινα, για να μην κάνεις τρύπα, να βάλεις μόνο ένα φαν. Αν δεις ότι δεν προλαβαίνει, μπορείς να μπεις στη διαδικασία να βάλεις και δεύτερο. Αυτό με το usb που έχεις ταιριάζει καλά; Αν ναι, κράτα αυτό... Απλά βάλε το στον stc.
Εγώ ένα καλοκαίρι, πριν πάρω stc, είχα τα φανς με χρονοδιακόπτη. Απλά δεν είναι και η πιο ακριβής λύση.
Εκεί τείνω κι εγώ, να βάλω ένα και βλέπουμε. Αυτό που έχω τώρα είναι πάνω από 8 διάμετρο και έτσι δεν μπαίνει όλο το ρεύμα αέρα μέσα ενώ δεν είναι και flat ώστε να κάθεται καλά στο κουτί αλλά έχει σαφώς αποτέλεσμα. Ο χρονοδιακόπτης με σώζει κι εμένα δεν το συζητάω, αλλά κάθε μέρα πριν φύγω κάνω εκτίμηση θερμοκρασίας για να δω αν μπορεί να ρίξει υπερβολικά μέσα στη μέρα που θα λείπω και να το κλείσω τελείως. Θα μπορούσα να βάλω και τον θερμαντήρα να δουλεύει ταυτόχρονα αλλά μου φαίνεται μεγάλη σπατάλη.

Δεν έχει σημασία αλλά μόλις σήμερα συνηδειτοποίησα ότι η στάθμη του νερού δεν θα με απασχολούσε τόσο αν είχα εξωτερικό φίλτρο. Τώρα αναγκαστικά την παρακολουθώ καθημερινά μην κατέβει από το επίπεδο του κυκλοφορητή.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01557 seconds with 11 queries