Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 23-01-14, 17:44
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Elenikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια και τα χρυσόψαρά μου πήγαν αισίως στο μεγαλύτερο ενυδρείο μου και μια και το 15άρι καθόταν στρωμένο (το διατηρούσα με τροφούλα κι έκανα μετρήσεις,) αποφάσισα να βάλω ένα μονομάχο.



ασχετα με τα ταισματα και το φαγητο, ως πρωτο λαθος βλεπω το παραπανω.
Και ασχετα με το αν μιλαμε για κελι απομονωσης για το ψαρι, ποσο μπορεις να κρατησεις σταθερες συνθηκες σε μιαμισι σταγονα νερο?


Οσον αφορα την ψυχολογια του ψαριου αυτα τα λιτρα θα δικαιολογουταν καπως μονο αν ελεγες πως ειναι μοιρασμενα σε 50Χ30Χ10 (Μ.Π.Υ.) αλλα δεν ειναι βεβαια αφου ειναι πρακτικα αδυνατο να φτιαχτει ενυδρειο με τετοιες αναλογιες.
Οσον αφορα τη χημεια του νερου τωρα, μαλλον θα δικαιολογουταν αν ειχες τιποτα εργαστηρια διαστημικης τεχνολογιας ωστε να μπορουν να κρατανε σωστες συνθηκες εκει μεσα, αλλα επισεις δε συμβαινει...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Shichibukai Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνεχισε να ταΐζεις και θα την φαει!! Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα με τον δικο μου οταν πρωτοπηρα αυτη τη τροφη, τη γυροφερνε την εβαζε στο στομα και την εφτυνε, αλλα εδω και 4-5 μερες δεν αφηνει ουτε φυλλαρακι!!! Οποτε μην αγχωνεσε!!!
ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΑΙΖΕΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΑΜΜΩΝΙΑ! (και δεν ξερουμε και τι παρασσιτα και παθογονα)
Σε 15 λιτρα δε θα ταιζα καθολου μεχρι να λυσω αυτο το προβλημα, η εστω θα εδινα το ελαχιστο δυνατο ωστε να μη μενει ουτε για πλακα υπολειμα.
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick74 : 23-01-14 στις 17:44 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02027 seconds with 11 queries