Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #150  
Παλιά 18-10-18, 14:33
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Καλησπέρα Παναγιώτη [emoji4] πρακτικά δεν μου χρειαζεται διακόπτης γιατι ποτε δεν βγαζω την αντλια μονο αν χρειαστεί να την καθαρίσω. Αυτο μια φορα τον χρόνο αντε 2 ..... Αυτό γιατι οταν 'καθαρίζω' το φίλτρο η αντλια δουλεύει και πετάει ολη την βρωμιά έξω χωρις ουτε καν να χρειάζεται να ακουμπήσω το νερό ή κάποιο υλικό. Επίσης οταν ανοίγω τερμα την βανα απο την έξοδο του φίλτρου στην λίμνη δεν επιστρέφει τίποτα απο το φίλτρο.
Θα το δείξω με βιντεο αν δεν μπορείς να το καταλάβεις ετσι οπως το γραφω .....
Μια φορα στον χρόνο θα χρειαστεί να πλύνω τα βιολογικά γιατι θα εχουν πιάσει λάσπη. Τοτε απλα θα χρειαστεί να τα κουνήσω μεσα στην δεξαμενή και αυτόματα θα βγαινει το νερο απο την έξοδο χωρις να επιστρέφει στην λιμνη ουτε σταγόνα. [emoji6]
Τον πινακα δεν τον εκανα εγω , τον πλήρωσα εγω [emoji23] με το ζορι αλλάζω λάμπα! Να κανεις κατι με το πολυμπριζο ειναι επικίνδυνο και το λεω γιατί σε μια λιμνη το ειχα περιπου ετσι και ειχα θεματα ...... έπρεπε να παρω ηλεκτρολόγο τέλος πάντων.
Την Ιαπωνική θα την βαλω ακριβώς κατω απο τα φυτά εκει που ειναι τωρα το δίχτυ σκίασης.
Σκιμερ δεν βλεπω να χρειάζομαι.... θα δείξει.
Βελτιώσεις αλλες μία ή δυο αντλίες και ενα μηχανικό ακομα .... λέω τωρα θα δείξει ο χρόνος. Προς το παρόν μονο μια αντλια παίρνει ρεύμα.
Θελω να βαψω εξωτερικά το χτίσιμο με τα τσιμέντα να μην φαίνεται γκρι με χαλαει λιγο....
Αντέχω και με λιγότερο απο 3 Κοι και αυτό γιατι θελω να τα δω πανω απο 1 μέτρο αλλιως κρατούσα μονο χρυσόψαρα [emoji6] επίσης κολυμπάω μαζι τους και τρελαίνομαι! Αυτα οχι και τόσο αλλα δεν βαριέσαι [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01589 seconds with 11 queries