Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #89  
Παλιά 26-02-17, 08:52
Το avatar του χρήστη Fishermen1234
Fishermen1234 Ο χρήστης Fishermen1234 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2016
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 673
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stav Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνω,δεν θελω να με εκπροσωπει κανενας.Οσον αφορα τα πλαστικα
φυτα που ειναι για ενυδρειακη χρηση τα χρησιμοποιουσαμε παλια προτου
"ανακαλυφθουν" τα ζωντανα φυτα χωρις κανενα προβλημα.Παμε στα
υγρα τεστ,σιγα την αξιοπιστια τους της καθε εταιρειας δειχνουν διαφορετικες
μετρησεις.Αφου ο ανθρωπος δεν εχει χρηματα μπορει να εχει μια εικονα
με τα χαρτακια.Οι απαντησεις του στυλ εαν δεν εχεις χρηματα να φροντισεις
τα ψαρια σου οπως πρεπει(το οπως πρεπει ειναι αυτο που του ειπαν στην αρχη και το αναμασα) ειναι καθαρα ρατσιστικο.
Ευχαριστω παρα παρα πολυ για την απαντηση σου stav, νομιζω πως η απαντηση σου ειναι η καλυτερη και αυτη που συμφωνει 100% με τα πιστευω μου. Να καποιος που με καταλαβε.[emoji1] [emoji4] [emoji6] [emoji6]. Ολα οσα λες ειναι ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΑ και πραγματικα νομιζω πως ταυτιστηκαν οι ιδεες μας σχετικα με το θεμα. Δεν διαφονω πουθενα καο σε ευχαριστω και παλι παρα παρα πολυ.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DEXFISH Εμφάνιση μηνυμάτων
Fishermen 1234, κι εγώ έτσι ξεκίνησα, με ένα χρυσόψαρο που μου χάρισαν σε γυάλα κτλ και ήμουν στη χειρότερη οικονομική μου κατάσταση. Σιγά σιγά βελτιώθηκαν τα πράγματα ,έκοψα κάποια άλλα πράγματα και τώρα ασχολούμαι όπως πρέπει. Μπορείς και με μηδενικό κόστος πλέον να κάνεις βελτιώσεις απλά θα κουραστείς λίγο. Βρες να βάλεις μπολι στο φίλτρο, πλακώσου στις αλλαγές νερού, βάλε καμία πέτρα από τη φύση, πρόσθεσε κανένα κλάδεμα που δίνουν τσάμπα... Τα πλαστικά το ότι τα αγόρασες δεν σημαίνει ότι θα πληρώσεις για να τα βγάλεις. Μέχρι τώρα αυτά που σου γράφω είναι τσάμπα. Από κει και πέρα, για τα τεστ, αν θες πάρε ένα υγρό τεστ για αμμωνία να δεις πότε θα είναι κατάλληλο το νερό τουλάχιστον απαλλαγμενο από το πιο επικίνδυνο συστατικό και μετά κάνε συχνές αλλαγές. Το τεστ κοστίζει κάνα δεκάρικο αλλά θα το έχεις για 2-3χρονια. Το ενυδρείο εσύ το έφτιαξες ; τι εξοπλισμό έχει από φίλτρα κτλ; Υπάρχουν λύσεις απίστευτα πιο οικονομικές από τις εργοστασιακές
Λοιπον φιλε dexfish: συμφονω με οσα λες - πως το φιλτρο δεν στρωθηκε, γιατι εστω και αυτα τα τεστ , στο ενυδρειο των μωρων π.χ. μου εδειξαν τα νιτρωδη οταν επρεπε, για να παρω και δευτερο φιλτρακι με βιολογικο υλικο απο το μεγαλο. Συμπερασμα πως το μεγαλο ενυδρειο ΕΙΝΑΙ στρωμμενο. Γιατι σε ενυδρειο με τοξικα επαναλαμβανω οως δεν μπορουν να ζησουν νεογεννητα για πεντε μηνες. Ευχαριστω για την απαντηση. Το ενυδρειο δεν το εφτιαξα εγω, εγω εφτιαξα τη βαση και το καπακι του. Το φιλτρο ειναι jebao 403.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fishermen1234 : 26-02-17 στις 08:52 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01802 seconds with 11 queries